"Baza Podhale 2023
Obóz Odkrywców (łatwy)
Ojcowski P.N. * Tatry * Pieniny * Energylandia 

"BAZA PODHALE" wiek uczestników: 11-15 lat


OJCOWSKI P.N. * ENERGYLANDIA * GÓRY * ZAKOPANE * AQUA PARK * PIENINY


Tym razem na obóz przeznaczony dla ciut młodszej młodzieży zapraszamy do Zakopanego. Jak na większości naszych obozów na "Bazie Podhale" również będziemy wędrować, ale tym razem nie tylko będą góry - odwiedzimy wiele ciekawych miejsc. Będzie bardzo rozrywkowo i aktywnie. Przejdziemy przez słynną Dolinę Prądnika w Ojcowskim Parku Narodowym, spędzimy cały dzień w Energylandii, zwiedzimy Zakopane, odbędziemy kilka wycieczek górskich w Tatrach i w Pieninach. Nie zabraknie wizyty Aquaparku. Oczywiscie będą też ogniska, oraz klasyczne gry i zabawy kolonijne...  

Obóz ze względu na charakter i przeznaczenie należy do kategorii tych łatwych. Na wycieczki chodzimy z małymi plecakami. Noclegi (6) realizujemy częściowo w Pensjonacie Góralskim na Rybkówce w Zakopanem gdzie będzie nasza tytułowa Baza Podhale oraz w namiotach podczas eksploracji okolic - Energylandia (1) oraz Pieniny (2). Większość posiłków spożywamy w miejscu zakwaterowania w Zakopanem. Pozostałe posiłki to już zależnie od trasy. W każdym razie gwarantujemy pełne wyżywienie podczas trwania całego obozu. Plecaki (te duże bagażowe) nosimy bardzo rzadko, czasami trzeba przenieść plecak z parkingu do miejsca noclegu.


TERMINY I CENY

 • TPH 2:   18.7 – 27.7.2023   CENA: [2650] PLN

OBECNE PROMOCJE od 8% do 24%


INFORMACJE DODATKOWE

PLAN OBOZU

 • 18.07.2023 wtorek - dzień 1: 
  START obozu dla osób z dojazdem własnym*) i tych wsiadających w Krakowie - zbiórka godz. 14:25 Stacja Paliw BP, ul. Mirowska 201, przy KFC okolice węzła Mirowskiego A4
  Po południu: Wycieczka do Doliny Prądnika w Ojcowskim Parku Narodowym (Maczuga Herkulesa, Zamek w Pieskowej Skale).
  Wieczorem przyjazd na camping w Zatorze, obiadokolacja, nocleg (1/9)
 • 19.07.2023 środa - dzień 2: 
  po śniadaniu przejście do Energylandii - całodzienna zabawa w największym parku rozrywki. W trakcie zabawy obiad, przekąski.
  Późnym popołudniem opuścimy Zator - przejazd do Zakopanego. Wieczorem przyjazd na miejsce, obiadokolacja, zakwaterowanie - noclegi (2-7/9).
 • 20 - 24.07.2023 czwartek - poniedziałek - dni 3 - 7: 
  pobyt w Zakopanem, realizacja programu w tym m.in. wycieczki górskie w Tatry (Hala Gąsienicowa, Dolina Kościeliska), na Gubałówkę, zwiedzanie Zakopanego (Krupówki, Stary Kościółek, Cmentarz na Pęksowym Brzysku, Muzeum Tatrzańskie, Skocznia Narciarska na Wielkiej Krokwi. Wieczorami gry i zabawy, ogniska w miejscu zakwaterowania.
 • 25.07.2023 wtorek - dzień 8: 
  przed południem wykwaterowanie, po obiedzie przejazd w Pieniny - zakwaterowanie w bazie Jaworki (Szczawnica Zdrój). Ognisko, kolacja
  nocleg (8/9).
 • 26.07.2023 środa - dzień 9:
  po śniadaniu wędrówki po Pienińskim Parku Narodowym, przeprawa gondolą (tratwą) przez Dunajec - wejście na Sokolicę. Po południu uroczysta Pizza w Szczawnicy Zdroju. Wieczorem ognisko - podsumowanie obozu, nocleg (9/9).
 • 27.07.2023 czwartek - dzień 10:
  po śniadaniu, wykwaterowanie z bazy w Jaworkach, przejazd powrotny do Krakowa. O godz. 13:15 META obozu dla osób z dojazdem własnym*) oraz dla osób wracających do Krakowa. 

*) osoby wsiadające/wracające w/do innych miastach - szczegółowy rozkład jazy poniżej.


CENA OBEJMUJE:

transport autokarem (do wyboru wyjazd z ponad 30 miast - dopłata zależna od wybranego miasta), zakwaterowanie – 9 noclegów (1x Zator, 6x Zakopane, 2x Szczawnica (Jaworki); wyżywienie; bogaty program pobytu w tym bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i do parków narodowych, opiekę kadry, ubezpieczenie UNIQA (NW - 5000 PLN), podatek VAT. 

UWAGA! Transport - w zależności od miasta wyjazdu/powrotu dopłata – sprawdź w tabeli poniżej. W przypadku dojazdu własnego – brak dopłaty transportowej. 

UWAGA! Cena nie obejmuje transportu! W zależności od miasta wyjazdu/powrotu dopłata – sprawdź w tabeli poniżej. W przypadku dojazdu własnego – brak dopłaty transportowej. 

PROMOCJE 2023! Sprawdź ile możesz uzyskać rabatu od podanych cen. Przy rezerwacji do końca roku 2022 jest od 8% nawet do 24% taniej!!!

 
 

INFORMACJE OGÓLNE - OBOZY MŁODZIEŻOWE


SKALA TRUDNOŚCI TRAS

Obóz łatwy oznacza, że na trasy w miarę możliwości chodzimy bez plecaków, nie nosimy ze sobą prowiantu ani sprzętu biwakowego. Proszę jednak pamiętać, że wszystkie nasze obozy są „z przemieszczeniem”. Na takim obozie nie wymagamy żadnego doświadczenia w danej dziedzinie. Na obóz oznaczony "łatwy" zalecamy zabrać dodatkowy mały plecak.
Obóz średnio-trudny oznacza, że na trasy chodzimy czasami z plecakami, czasami bez (na obozach tatrzańskich chodzimy bez plecaków). W zasadzie też nie nosimy ze sobą prowiantu ani sprzętu biwakowego. Na takim obozie wymagamy jednak pewne doświadczenie w danej dziedzinie – przynajmniej wcześniejszy udział w podobnej imprezie.
Obóz trudny oznacza, że odradzamy go osobom początkującym. Na trasy chodzimy z plecakami, a dodatkowo przemieszczamy się z prowiantem i sprzętem biwakowym, (na obozach tatrzańskich – chodzimy bez plecaków). Na obozach oznaczonych oznakowanych jako "trudny" szczególnie zwracamy uwagę na umiar w pakowaniu.


TRASY

Na obozach bazowych na wycieczki chodzimy z małymi pleckami. Jest to obóz "spacerowy" dla osób, które są ciekawe i chętne do poznawania różnych miejsc. Podczas tych obozów nie tylko chodzimy po górach, ale odwiedzamy parki rozrywki, aquaparki, itp...  


KADRA

Na naszych obozach młodzieżowych kadra jest zawsze zatwierdzona przez kuratorium oświaty. Opiekunami są prawdziwi pasjonaci górskiego wędrowania. Doświadczenie pozwala na odpowiednie zachowanie się na szlakach w każdych warunkach, a młody wiek na doskonały kontakt z uczestnikami. Na ok. siedmiu uczestników przypada jedna osoba kadry. Dodatkowo w razie potrzeby zatrudniamy przewodników górskich. Większość naszej kadry gra na gitarze. 


ZAKWATEROWANIE

Noclegi realizujemy w miejscach o różnym standardzie – śpimy w pensjonatach, schroniskach lub w namiotach. Czasami w bazach namiotowych (duże namioty z materacami). Zawsze gwarantujemy dostęp do łazienek.
Na obozie BAZA PODHALE śpimy odpowiednio: 1x w Zatorze (camping, w namiotach), 6x Zakopane (pensjonat góralski, pokoje z łazienkami), 2x (baza namiotowa w Jaworkach w namiotach).


WYŻYWIENIE

Na obozach zapewniamy uczestnikom trzy posiłki dziennie. Podczas pobytu w Zakopanem posiłki zapewniamy w miejscu zakwaterowania. Rano śniadanie, prowiant na czas wędrówek oraz wieczorem ciepły obiad. Podczas wyprawy w Pieniny posiłki sporządzane są pod okiem kadry przez uczestników z produktów zakupionych przez organizatora lub gotowe posiłki zamówione w barach i restauracjach w miejscowościach, na trasie naszej wyprawy. Wyżywienie jest dostosowane do upodobań uczestników tzn., zakupując produkty (dużo świeżych warzyw i owoców, czekolada, płatki, mleko), kadra ustala z grupą, co najlepiej zakupić. Jedzenia zakupuje się tyle ile potrzeba tzn. nie jest ono szczególnie wydzielane i nikt głodny od stołu nie ma prawa odejść. Podczas całodziennej zabawy w Energylandii - otrzymujemy obiad i prowiant serwowany w Parku Rozrywki. Dodatkowo na czas podróży powrotnej wszyscy uczestnicy otrzymują suchy prowiant. Jedynie wodę mineralną na czas wędrówek uczestnicy zakupują sobie sami wg gustu i upodobań. 


NIEZBĘDNY EKWIPUNEK i DOKUMENTY - OBOZY WĘDROWNE

Sprzęt: śpiwór (powinien być odpowiednio ciepły – noce w namiotach są zimne, mniej odporny śpiwór można uzupełnić wkładem – kocem z polaru), karimata, menażka (miska) metalowa, sztućce (niezbędnik), kubek, latarka, okulary przeciwsłoneczne, kapelusz lub chusta na głowę, przybory do higieny osobistej + krem do opalania, ręcznik.  
Dokumenty: ważna legitymacja szkolna, dokładnie wypełniona i podpisana przez rodzica karta kolonijna.
Obuwie i ubiór: buty trekkingowe, buty zmienne (trampki lub adidasy), klapki + strój kąpielowy, kurtka przeciwdeszczowa z kapturem, kurtka lub bluza polarowa, płaszcz foliowy - przeciwdeszczowy, ciepły sweter (najlepiej golf), koszulki z krótkim rękawem spodnie długie i krótkie, bielizna.
A wszytko to powinno być spakowane w plecak. Zalecamy spakować rzeczy w nieprzemakalne folie. Oczywiście przestrzegamy przed nadmiarem bagażu – wiele rzeczy po przemyśleniu staje się zbędnych. Zachęcamy do zabrania aparatów fotograficznych – gwarancja niepowtarzalnych zdjęć. 


TRANSPORT - UWAGI OGÓLNE:

Podczas podróży uczestnikami opiekują się kadra lub konwojenci. Uczestnicy mają obowiązek posiadać ze sobą wypełnioną kartę kwalifikacyjną oraz ważną legitymację szkolną. Uwaga! W sezonie, w czasie przejazdów czynny jest dyżurny numer telefonu 606235702. Pod tym numerem uzyskacie Państwo informacje o przebiegu jazdy wszystkich naszych grup, ewentualnych opóźnieniach. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny poniżej oraz na Umowie-Zgłoszeniu. Organizator ma prawo do zmian w rozkładzie jazdy. W takim przypadku Klienci zostaną przez organizatora o zmianach powiadomieni. Niezależnie od powyższego wszystkie informacje można uzyskać dzwoniąc do biura lub sprawdzając się na stronie internetowej.
Przejazdy na nasze obozy realizujemy w oparciu o autokary, mikrobusy, pociągi. Godziny przyjazdów i dojazdów mogą ulec zmianom niezależnym od organizatora (przewoźnika). W takich przypadkach prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Prosimy zwrócić uwagę na datę wyjazdu / powrotu - szczególnie dotyczy godzin nocnych. Uczestnicy mają obowiązek posiadać ważną legitymację szkolną lub studencką uprawniającą do zniżek na przejazdy pociągami. Uwaga! W związku z możliwością przesiadek prosimy o spakowanie bagaży najlepiej w jeden plecak - tak aby mieć "wolne ręce" w czasie np. przejść pomiędzy peronami. Ze względu na to, że zbieramy uczestników z całego kraju - może się zdarzyć, że przejazd nie odbywa się najkrótszą trasą! Generalna zasada przejazdu jest taka, że wszyscy uczestnicy, z całego kraju udają się kilkoma trasami do Sosnowca, gdzie następują przesiadki na autokary docelowe.  Przejazdy mogą zostać odwołane przy braku wymaganego minimum 6 pasażerów na danej trasie o czym organizator powiadamia z odpowiednim wyprzedzeniem! Przystanki wyjazdowe i powrotne mogą się różnić - prosimy dokładnie czytać opis przystanku w rozkładzie poniżej.


KONTAKT W CZASIE PRZEJAZDU

Klub Podróżnika R3B.PL 606235702  to nasz tel. dyżurny czynny w czasie przejazdów i trwania obozów.

ROZKŁAD JAZDY, DOPŁATY TRANSPORTOWE

[trasa A46  wschodnia - bieszczadzko-beskidzka]

LEGENDA
(-1) wyjazd 1 dzień przed datą rozpoczęcia imprezy (przed północą)
(+1) powrót 1 dzień po dacie zakończenia imprezy (po północy) 

(!!) przejazd okrężną drogą 

UWAGI
Dopłaty transportowe podane w PLN za przejazd w obie strony. Przejazdy mogą zostać odwołane przy braku wymaganego minimum 6 pasażerów na danej trasie. Głównym portem przesiadkowym jest Sosnowiec. Przystanki wyjazdowe i powrotne mogą się różnić - prosimy dokładnie czytać opis przystanku. 

PRZYSTANKI WYJAZDOWE

miejsca zbiórek Wyjazd Powrót Dopłata
miejscowość, adres (opis) godzina godzina (cena)
Białystok, Stacja paliw LOTOS, ul. Produkcyjna 97c (przy Mc'Donalds)  .23:30 .04:00[+1] 240 PLN
Bydgoszcz, Stacja paliw ORLEN ul. Fabryczna 21 (róg Kamiennej) .04:15 .23:30 220 PLN
Częstochowa, Stacja paliw CRAB ul. Gościnna 81 (A1 rejon węzła Częstochowa Południe)  .10:15 .17:15 140 PLN
Gdańsk, Parking przy ul. Gradowej (obok stacji paliw ORLEN, ul. Dąbrowskiego 4)  .01:30 .02:00[+1] 260 PLN
Gorzów Wlkp., Stacja paliw BP, ul. Kasprzaka 8 (przy węźle DK22/S3) .04:15 .23:15 220 PLN
Grudziądz, Stacja paliw CIRCLE-K Stare Marzy, ul. Świecka 36 .03:15 .00:30[+1] 260 PLN
Katowice, Stacja paliw ORLEN, ul. Murckowska 22 .12:40 .15:00 100 PLN
Kielce, Stacja paliw ORLEN, ul. Łódzka 266 .08:50 .18:50 140 PLN
Koszalin, Parking przed Dworcem PKP (pomiędzy ulicami) .00:40 .03:00[+1] 280 PLN
Kraków, Stacja Paliw BP, ul. Mirowska 201, p.KFC okolice węzła Mirowskiego A4 .14:25 .13:15 100 PLN
Kutno, A1 Bar u Zbycha przy węźle Kutno Północ  .07:15 .20:30 220 PLN
Legnica, S3 MOP Kochlice Zachód, kierunek Wrocław przy McDonald's (na powrocie MOP Kochlice Wschód kierunek Zielona Góra) .07:00 .20:30 200 PLN
Lublin, Stacja paliw ORLEN, ul. Gęsia 7  .05:00 .22:45 200 PLN
Łódź, A1 MOP Wiśniowa Góra w kierunku na Katowice przy McDonald's, na powrocie MOP Wiśniowa Góra w kierunku na Gdańsk .08:00 .19:30 200 PLN
Mława, Stacja paliw Orlen, ul. Płocka 18/19 .03:15 .23:55 220 PLN
Nisko, Stacja paliw ORLEN, ul. Nowa 1  .06:15 .21:25 200 PLN
Olsztyn, Stacja paliw BP Tomaszkowo (przy KFC) okolice węzła Olsztyn Południe .02:00 .01.10[+1] 280 PLN
Opole, Stacja paliw ORLEN, ul. Wrocławska 400 (wyjazd Dk46 k. Wrocław) .09:21 .18:38 120 PLN
Piotrków Tryb., Stacja paliw ORLEN, ul. Sikorskiego 43 .08:45 .19:00 200 PLN
Poznań, Dworzec Poznań Główny PKP peron - bezpośrednio przy pociągu IC OSTERWA rel. Szczecin - Kraków .06:39 .21:20 220 PLN
Radom, S7 MOP Zakrzew Zach. kierunek Kraków (powrót MOP Zakrzew Wsch.) .07:45 .19:55 200 PLN
Rzeszów, Stacja paliw ORLEN, ul. Lubelska 46 .07:20 .20:20 160 PLN
Siedlce, Stacja paliw SHELL, ul. Brzeska 43  .02:30 .01:00[+1] 220 PLN
Słupsk, Stacja paliw ORLEN, ul. Gdańska 18a  .23:10[-1] .04:30[+1] 280 PLN
Sosnowiec, Parking Stawiki, ul. Kresowa Stadion Ludowy (plac przesiadkowy)  .12:10 .15:30 100 PLN
Szczecin, Stacja paliw CIRCLE-K, ul. Gryfińska 60 róg ul. Struga .03:00 .00:30[+1] 240 PLN
Toruń, Parking przed dworcem PKP, Toruń Miasto (ul. Skrzyńskiego) .05:30 .22:15 220 PLN
Warszawa, Parking Stadion Narodowy pomiędzy PKP W-wa Stadion a Al. Zieleniecką .06:00 .21:30 200 PLN
Włocławek, A1 MOP Machnacz Południe, stacja paliw ORLEN przy McDonald's, na powrocie MOP Machnacz Północ - stacja paliw CIRCLE-K .06:30 .21;15 220 PLN
Wrocław, Bielany Wrocławie, Stacja Paliw AMIC ENERGY, ul. Czekoladowa 16 (przy Pizza Hut / Starbucks) .08:00 .19:30 140 PLN
Zambrów, Stacja Paliw ORLEN, ul. Ostrowska 31 .00:15 .03:15[+1] 240 PLN
Zielona Góra, S3 MOP Racula, stacja paliw ORLEN, kierunek Legnica .05:30 .22:00 200 PLN

Aktualizacja godzin wyjazdu/powrotu 01.01.2023
Aktualizacja dopłat 01.01.2023