"Diablak" -
obóz wędrowny w Beskidzie Żywieckim (średnio-trudny)"DIABLAK" - Beskid Żywiecki (wiek uczestników: 15-19 lat)


Ulubiony przez niejednego naszego Klienta Beskid Żywiecki. Góry o niepowtarzalnym uroku, niesamowitej gościnności mieszkańców, przepięknym panoramom i pełnym klimatu schroniskom. Długie wieczory z gitarą pod bajecznie gwieździstym niebem lub przy kominku na długo pozostaną w Waszej pamięci. Podczas obozu planujemy przejście tzw. „Worka Raczańskiego”, wejście na Pilsko i na królową Beskidów – czyli Babią Górę (zwaną czasami Diablakiem).

„DIABLAK” to obóz polecany osobom z pewnym doświadczeniem w górskim wędrowaniu. Śpimy głównie w schroniskach i studenckich bazach namiotowych, w pensjonatach a nawet w starej chałupie w skansenie. Ze względu na charakterystykę obozu, na wędrówki najczęściej chodzimy z plecakami. Prosimy o umiar i rozsądek przy pakowaniu. Trasy są różnorodne, raczej długie, lub ze znacznymi ekspozycjami. Oczywiście jak zawsze realizacja trasy obozu jest zależna od warunków atmosferycznych.  TERMINY I CENY


TDB 1:   30.6 – 09.7.2019   CENA: 1585 PLN koniec sprzedaży
TDB 3:   28.7 – 06.8.2019   CENA: 1585 PLN koniec sprzedaży


OBECNE PROMOCJE od 8% do 24%
INFORMACJE DODATKOWE:


START OBOZU:
SUCHA BESKIDZKA pierwszego dnia obozu, godz. 17:30 (pierwszy posiłek obiadokolacja).
META OBOZU:
SUCHA BESKIDZKA ostatniego dnia obozu, godz. 10:00 (ostatni posiłek śniadanie + prowiant na podróż powrotną). CENA OBEJMUJE:


Zakwaterowanie – 9 noclegów; wypożyczenie sprzętu turystycznego (namiotu, palnika, butli), wyżywienie; bogaty program pobytu w tym bilety wstępu do parków narodowych, opiekę kadry, ubezpieczenie TUiR AXA (NW - 5000 PLN), podatek VAT.  

UWAGA! Cena nie obejmuje transportu! W zależności od miasta wyjazdu/powrotu dopłata – sprawdź w tabeli poniżej. W przypadku dojazdu własnego – brak dopłaty transportowej. 


NOWE PROMOCJE! Sprawdź ile możesz uzyskać rabatu od podanych cen. Przy rezerwacji do końca roku 2018 jest od 8% nawet do 24% taniej!!!

 
 
 

INFORMACJE OGÓLNE - OBOZY MŁODZIEŻOWESKALA TRUDNOŚCI TRAS


Aby ułatwić wybór obozu - wstępnie prosimy kierować się odpowiednio znacznikiem "obóz łatwy"; "obóz średni-trudny"; "obóz trudny"


Obóz łatwy oznacza, że na trasy w miarę możliwości chodzimy bez plecaków, nie nosimy ze sobą prowiantu ani sprzętu biwakowego. Proszę jednak pamiętać, że wszystkie nasze obozy są „z przemieszczeniem”. Na takim obozie nie wymagamy żadnego doświadczenia w danej dziedzinie. Na obóz oznaczony "łatwy" zalecamy zabrać dodatkowy mały plecak.
Obóz średnio-trudny oznacza, że na trasy chodzimy czasami z plecakami, czasami bez (na obozach tatrzańskich – chodzimy bez plecaków). W zasadzie też nie nosimy ze sobą prowiantu ani sprzętu biwakowego. Na takim obozie wymagamy jednak pewne doświadczenie w danej dziedzinie – przynajmniej wcześniejszy udział w podobnej imprezie.
Obóz trudny oznacza, że odradzamy go osobom początkującym. Na trasy chodzimy z plecakami, a dodatkowo przemieszczamy się z prowiantem i sprzętem biwakowym, (na obozach tatrzańskich – chodzimy bez plecaków). Na obozach oznaczonych oznakowanych jako "trudny" szczególnie zwracamy uwagę na umiar w pakowaniu.TRASY

Trasy na naszych obozach są urozmaicone - trudniejsze mieszają się z łatwiejszymi. Każdy bez problemu radzi sobie na szlaku. Którędy pójdziemy uzależnione jest również od warunków atmosferycznych oraz predyspozycji grupy - dlatego nie mamy sztywno rozplanowanych noclegów. Czasami wędrujemy bez plecaków, które „korzystają z transportu”, a czasami idziemy z plecakami. W cenę wliczone są wszelkie koszty transportu sprzętu i osób. Opłacamy również wszelkie bilety wstępu do parków narodowych. Za wstępy do zwiedzanych obiektów i na baseny uczestnicy płacą we własnym zakresie*. Proponowane trasy realizujemy w kierunku podanym lub odwrotnym. Więcej o skali trudności opisane jest szczegółowo przy konkretnych kierunkach.


*nie dotyczy obozów sudeckich SKALNIAK gdzie w cenie są wybrane wstępy do zwiedzanych obiektów, na baseny, itp…KADRA

Na naszych obozach młodzieżowych kadra jest zawsze zatwierdzona przez kuratorium oświaty. Opiekunami są prawdziwi pasjonaci górskiego wędrowania. Doświadczenie pozwala na odpowiednie zachowanie się na szlakach w każdych warunkach, a młody wiek na doskonały kontakt z uczestnikami. Na ok. siedmiu uczestników przypada jedna osoba kadry. Dodatkowo w razie potrzeby zatrudniamy przewodników górskich. Większość naszej kadry gra na gitarze. ZAKWATEROWANIE

Noclegi realizujemy w bazach o różnym standardzie – śpimy w schroniskach lub w namiotach. Czasami w bazach namiotowych (duże namioty z materacami). Zdarzają się też noclegi na sianie, a pod warunkiem dobrej pogody i na życzenie uczestników nawet pod gołym niebem. WYŻYWIENIE

Na obozach zapewniamy uczestnikom trzy posiłki dziennie. Rano śniadanie, prowiant na czas wędrówek oraz wieczorem ciepły obiad. Posiłki sporządzane są pod okiem kadry przez uczestników z produktów zakupionych przez organizatora lub gotowe posiłki zamówione w barach i restauracjach w miejscowościach, na trasie naszej wyprawy. Wyżywienie jest dostosowane do upodobań uczestników tzn., zakupując produkty (dużo świeżych warzyw i owoców, czekolada, płatki, mleko), kadra ustala z grupą, co najlepiej zakupić. Jedzenia zakupuje się tyle ile potrzeba tzn. nie jest ono szczególnie wydzielane i nikt głodny od stołu nie ma prawa odejść. Na czas podróży powrotnej wszyscy uczestnicy otrzymują suchy prowiant. Jedynie wodę mineralną na czas wędrówek uczestnicy zakupują sobie sami wg gustu i upodobań. NIEZBĘDNY EKWIPUNEK - OBOZY WĘDROWNE PIESZE

Sprzęt: śpiwór (powinien być odpowiednio ciepły – noce w namiotach są zimne, mniej odporny śpiwór można uzupełnić wkładem – kocem z polaru), karimata, menażka (miska) metalowa, sztućce (niezbędnik), kubek, latarka, okulary przeciwsłoneczne, kapelusz lub chusta na głowę, przybory do higieny osobistej + krem do opalania, ręcznik, preparaty przeciw insektom. Dokumenty: ważna legitymacja szkolna lub studencka, wypełniona karta kolonijna*. Na obozach: „SKALNIAK”, "HARNAŚ" i "SZWEJK" – obowiązkowo należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty (zalecane również na obozach "HALNY" i "DIABLAK"). Obuwie i ubiór: buty trekkingowe, buty zmienne (trampki lub adidasy), klapki + strój kąpielowy, kurtka przeciwdeszczowa z kapturem, kurtka lub bluza polarowa, płaszcz foliowy - przeciwdeszczowy, ciepły sweter (najlepiej golf), koszulki z krótkim rękawem spodnie długie i krótkie, bielizna. A wszytko to powinno być spakowane w plecak. Nie pakujemy się w walizki!!! Zalecamy spakować rzeczy w nieprzemakalne folie. Oczywiście przestrzegamy przed nadmiarem bagażu – wiele rzeczy po przemyśleniu staje się zbędnych. Zachęcamy natomiast do zabrania aparatów fotograficznych – gwarancja niepowtarzalnych zdjęć.


* Dotyczy osób niepełnoletnichTRANSPORT - UWAGI OGÓLNE:

Podczas podróży uczestnikami opiekują się kadra lub konwojenci. Uczestnicy mają obowiązek posiadać ze sobą wypełnioną kartę kwalifikacyjną oraz ważną legitymację szkolną. Uwaga! W sezonie, w czasie przejazdów czynny jest dyżurny numer telefonu dostępny poniżej. Pod tym numerem uzyskacie Państwo informacje o przebiegu jazdy wszystkich naszych grup, ewentualnych opóźnieniach. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny poniżej oraz na Umowie-Zgłoszeniu. Organizator ma prawo do zmian w rozkładzie jazdy. W takim przypadku Klienci zostaną przez organizatora o zmianach powiadomieni. Niezależnie od powyższego wszystkie informacje można uzyskać dzwoniąc do biura lub sprawdzając się na stronie internetowej.

Przejazdy na nasze obozy realizujemy w oparciu o autokary, mikrobusy, pociągi. Godziny przyjazdów i dojazdów mogą ulec zmianom niezależnym od organizatora (przewoźnika). W takich przypadkach prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Prosimy zwrócić uwagę na datę wyjazdu / powrotu - szczególnie dotyczy godzin nocnych. Uczestnicy mają obowiązek posiadać ważną legitymację szkolną lub studencką uprawniającą do zniżek na przejazdy pociągami. Uwaga! W związku z możliwością przesiadek prosimy o spakowanie bagaży najlepiej w jeden plecak - tak aby mieć "wolne ręce" w czasie np. przejść pomiędzy peronami. Ze względu na to, że zbieramy uczestników z całego kraju - może się zdarzyć, że przejazd nie odbywa się najkrótszą trasą! Generalna zasada przejazdu jest taka, że wszyscy uczestnicy, z całego kraju udają się kilkoma trasami do Opola, gdzie następują przesiadki na autokary docelowe.  
Przejazdy mogą zostać odwołane przy braku wymaganego minimum 6 pasażerów na danej trasie o czym organizator powiadamia z odpowiednim wyprzedzeniem! Przystanki wyjazdowe i powrotne mogą się różnić - prosimy dokładnie czytać opis przystanku w rozkładzie poniżej.

Organizator NIE ODPOWIADA za nie stawienie się uczestnika w odpowiednim czasie na miejsce zbiórki (wyjazdu). Na osoby spóźnialskie nie czekamy. W przypadku jeśli wystąpi problem z odnalezieniem autokaru, pociągu (konwojenta) prosimy o natychmiastowy kontakt do kadry (nr na komunikacie) lub na tel. dyżurny (nr poniżej).  KONTAKT W CZASIE PRZEJAZDU

Klub Podróżnika R3B.PL 606235702  to nasz tel. dyżurny czynny w czasie przejazdów i trwania obozów.
ROZKŁAD JAZDY, DOPŁATY TRANSPORTOWE


Ceny-dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. Dojazd i powrót we własnym zakresie na start / z mety - bez dopłat.

Przejazd z większości miejscowości odbywa się połączeniami antenowymi do Opola - dalej autokarami docelowymi na dany obóz. Dzięki temu możemy zaproponować tak dużo miast wyjazdowych jednak podróż nie zawsze odbywa się najkrótszą drogą. 
* przy godzinie powrotu oznacza przyjazd dzień później niż data zakończenia obozu.

Miejsce zbiórki Przystanek wyjazdowy/powrotny cena dopłata wyjazd godzina powrót godzina
Białystok  Stacja paliw SHELL, al. 1000-lecia Państwa Polskiego 72  180 02:30 23:55
Bydgoszcz  Stacja paliw ORLEN, ul. Wyszyńskiego 29A   160 05:30 22:00
Częstochowa  Stacja paliw SHELL, al. Jana Pawła II 5  100 11:00 17:15
Elbląg  Stacja paliw LOTOS, al. Grunwaldzka 4 (przy Mc'Donalds)  180 03:00 23:55
Gdańsk  Parking, ul. Gradowej (obok stacji paliw ORLEN, ul. Dąbrowskiego 4 )  180 03:00 23:55
Gliwice  Stacja paliw BP, ul. Tarnogórska 188  80 14:15 14:00
Gorzów Wlkp. Stacja paliw BP, ul. Kasprzaka 8 (przy węźle DK22/S3)  180 06:00 21:30
Grudziądz  Stacja paliw CIRCLE-K, Stare Marzy, Świecka (okolice węzła A1/DK 91)  180 04:15 22:45
Jarocin  Stacja paliw ORLEN, ul. Wojska Polskiego 135a  140 08:30 19:15
Katowice  Stacja paliw ORLEN, ul. Murckowska 22  80 15:00 13:30
Kępno  Stacja paliw BP, ul. Solidarności 26 (obok McDonlads)  100 10:45 17:00
Kielce  Stacja paliw ORLEN, ul. Łódzka 266  120 08:45 19:30
Koszalin  Parking przy dworcu PKP (al. Armii Krajowej, parking między ulicami)  200 02:45 0:45*
Kraków  Stacja paliw BP, ul. Mirowska 205 (przy KFC, A4 Węzeł Mirowski)  0 16:45 11:45
Legnica  Stacja paliw ORLEN, ul. Chojnowska 154 (rejon węzła S3/DK94)  120 09:45 18:30
Lublin  Stacja paliw BP, ul. Północna 30 (przy al. Solidarności)  160 05:30 22:45
Łomża  Stacja paliw ORLEN, ul. Wojska Polskiego 179  160 03:45 23:00
Łódź  Stacja paliw BP, ul. Kątna 1 (okolice węzła A1 Łódź Wschód)  120 09:00 19:00
Mława  Stacja paliw LOTOS, ul. Polna 39  140 05:45 21:30
Olsztyn  Stacja paliw CIRCLE-K, ul. Pstrowskiego 10a (przy KFC)  160 04:30 22:30
Opole  Dworzec Autokarowy Sindbad, ul. Kowalczyków 56 (dawna giełda samochodowa)  80 13:00 15:30
Ostrołęka  Stacja paliw ORLEN, ul. I Armii WP 7  140 04:15 22:30
Ostrów Wlkp. Stacja paliw SHELL, ul. Kaliska 104 (przy McDonalds)   120 09:45 18:00
Piła  Parking przy Barze Bieszaczadzkim, Dębiak 1a (północna obwodnica)   180 05:15 22:15
Płock  Stacja paliw ORLEN, ul. Wyszogrodzka 123 (przy McDonalds)  140 07:00 20:15
Polkowice  Parking przy McDonalds, ul. Młyńska 16 (róg Ogrodowej)  140 08:45 19:15
Poznań  Stacja paliw SHELL, ul. 28 czerwca 1956, róg ul. Dolna Wilda (przy Lidlu)  160 07:30 20:15
Puławy  Parking przy McDonalds, ul. Dęblińska 10 (CH Tesco/LeroyMerlin)  140 06:15 22:00
Radom  Stacja paliw ORLEN, Rondo ks. Jerzego Popiełuszki (przy McDonlads)   120 07:30 20:45
Sieradz  S8 MOP Dąbrowa Zach. k. Wrocław (przy Burger King), na powrocie Dąbrowa Wsch k. Łódź  100 10:30 17:30
Słupsk  Stacja paliw SHELL, ul. Szczecińska 36h (przy Mc'Donalds)  200 01:30 2:00*
Szczecin  Stacja paliw CIRCLE-K, ul. Gryfińska 60 (róg Struga)  180 04:30 23:00
Szczecinek  Parking przed dworcem PKP, ul. Dworcowa  180 04:00 23:30
Świebodzin  Parking przed TESCO, ul. Sulechowska 8  160 07:15 21:00
Toruń  Parking przy PKP Toruń Miasto, ul. Skrzyńskiego  160 06:30 21:00
Warszawa  Parking przy Torwarze, ul. Łazienkowska (róg Wisłostrady)  120 06:30 21:00
Włocławek  A1 MOP Machnacz kierunek Łódź (przy McDonalds), na powrocie MOP Machnacz kierunek Toruń  140 07:30 20:00
Wrocław  Bielany Wrocławskie stacja paliw LUKOIL, ul. Czekoladowa 16  100 11:00 17:30
Zielona Góra  Stacja paliw ORLEN, ul. Sulechowska 65 (przy rondzie)  160 08:00 20:30