"Dziki San 2021
obóz wędrowny w Bieszczadach (średnio-trudny)

 

BIESZCZADY "DZIKI SAN" (wiek uczestników: 14-19 lat)


Bieszczady to legenda każdego włóczykija. Miejsce, do którego od lat jedzie każdy, kto szuka przestrzeni, wolności, przyjaźni na całe życie. Bieszczady to niepowtarzalny klimat opuszczonych wiosek, nieprzebytych gąszczy, przydrożnych barów, zdziczałych kapliczek. Bieszczady to cerkwie, połoniny, gitara i wieczorne ognisko. Bieszczady to miejsce, którego każdy powinien posmakować. 

„DZIKI SAN” to obóz o stopień trudniejszy niż  „POŁONINY”, przeznaczony szczególnie dla osób, które poznały te najbardziej znane miejsca w Bieszczadach i chcą czegoś więcej. Ta trasa to spotkanie z prawdziwą bieszczadzką przygodą. Proponujemy przejście:  Jabłonki - Cisna - Jaworzec - Otryt - Przysłup Caryński - Muczne - Tarnica - Wołosate. Śpimy głównie w namiotach, czasami w bazach studenckich. Ze względu na charakterystykę szlaków, na wędrówki chodzimy często z plecakami. Trasy są długie, jednak bez większych podejść. Prosimy o rozsądek i umiar przy pakowaniu. TERMINY I CENY

TDS 2:   20.7 – 29.7.2021   CENA: [1700] PLN brak miejsc - przepraszamy
TDS 3:   03.8 – 12.8.2021   CENA: [1700] PLN brak miejsc - przepraszamy
TDS 4:   17.8 – 26.8.2021   CENA:  [1700]  PLN
ostatnie miejsca są [KLIK]


OBECNE PROMOCJE od 8% do 24%INFORMACJE DODATKOWE

START OBOZU:
Nowosiółki k. Hoczwi pierwszego dnia obozu, godz. 19:00 (pierwszy posiłek obiadokolacja). 
META OBOZU:
Nowosiółki k. Hoczwi ostatniego dnia obozu, godz. 8:00 (ostatni posiłek śniadanie + prowiant na podróż powrotną).CENA OBEJMUJE:

transport autokarem (do wyboru wyjazd z ponad 30 miast - dopłata zależna od wybranego miasta), zakwaterowanie – 9 noclegów; wypożyczenie sprzętu turystycznego (namiotu, palnika, butli), wyżywienie; bogaty program pobytu w tym bilety wstępu do parków narodowych, opiekę kadry, ubezpieczenie TUiR AXA (NW - 5000 PLN), podatek VAT.  

UWAGA! Transport - w zależności od miasta wyjazdu/powrotu dopłata – sprawdź w tabeli poniżej. W przypadku dojazdu własnego – brak dopłaty transportowej. 


PROMOCJE 2021! Sprawdź ile możesz uzyskać rabatu od podanych cen. Przy rezerwacji do końca roku 2020 jest od 8% nawet do 24% taniej!!!

 
 

INFORMACJE OGÓLNE - OBOZY MŁODZIEŻOWE


SKALA TRUDNOŚCI TRAS

Obóz łatwy oznacza, że na trasy w miarę możliwości chodzimy bez plecaków, nie nosimy ze sobą prowiantu ani sprzętu biwakowego. Proszę jednak pamiętać, że wszystkie nasze obozy są „z przemieszczeniem”. Na takim obozie nie wymagamy żadnego doświadczenia w danej dziedzinie. Na obóz oznaczony "łatwy" zalecamy zabrać dodatkowy mały plecak.
Obóz średnio-trudny oznacza, że na trasy chodzimy czasami z plecakami, czasami bez (na obozach tatrzańskich chodzimy bez plecaków). W zasadzie też nie nosimy ze sobą prowiantu ani sprzętu biwakowego. Na takim obozie wymagamy jednak pewne doświadczenie w danej dziedzinie – przynajmniej wcześniejszy udział w podobnej imprezie.
Obóz trudny oznacza, że odradzamy go osobom początkującym. Na trasy chodzimy z plecakami, a dodatkowo przemieszczamy się z prowiantem i sprzętem biwakowym, (na obozach tatrzańskich – chodzimy bez plecaków). Na obozach oznaczonych oznakowanych jako "trudny" szczególnie zwracamy uwagę na umiar w pakowaniu.


TRASY

Trasy na naszych obozach są urozmaicone - trudniejsze mieszają się z łatwiejszymi. Każdy bez problemu radzi sobie na szlaku. Którędy pójdziemy uzależnione jest między innymi od warunków atmosferycznych oraz predyspozycji grupy - dlatego nie mamy sztywno rozplanowanych noclegów. Czasami wędrujemy bez plecaków, które „korzystają z transportu”, a czasami idziemy z plecakami. W cenę wliczone są wszelkie koszty transportu sprzętu i osób. Opłacamy również wszelkie bilety wstępu do parków narodowych. Za wstępy do zwiedzanych obiektów i na baseny uczestnicy płacą we własnym zakresie*. Proponowane trasy realizujemy w kierunku podanym lub odwrotnym. Więcej o skali trudności opisane jest szczegółowo przy konkretnych kierunkach.


KADRA

Na naszych obozach młodzieżowych kadra jest zawsze zatwierdzona przez kuratorium oświaty. Opiekunami są prawdziwi pasjonaci górskiego wędrowania. Doświadczenie pozwala na odpowiednie zachowanie się na szlakach w każdych warunkach, a młody wiek na doskonały kontakt z uczestnikami. Na ok. siedmiu uczestników przypada jedna osoba kadry. Dodatkowo w razie potrzeby zatrudniamy przewodników górskich. Większość naszej kadry gra na gitarze. 


ZAKWATEROWANIE

Noclegi realizujemy w bazach o różnym standardzie – śpimy w schroniskach lub w namiotach. Czasami w bazach namiotowych (duże namioty z materacami). Zdarzają się też noclegi na sianie, a pod warunkiem dobrej pogody i na życzenie uczestników nawet pod gołym niebem. 


WYŻYWIENIE

Na obozach zapewniamy uczestnikom trzy posiłki dziennie. Rano śniadanie, prowiant na czas wędrówek oraz wieczorem ciepły obiad. Posiłki sporządzane są pod okiem kadry przez uczestników z produktów zakupionych przez organizatora lub gotowe posiłki zamówione w barach i restauracjach w miejscowościach, na trasie naszej wyprawy. Wyżywienie jest dostosowane do upodobań uczestników tzn., zakupując produkty (dużo świeżych warzyw i owoców, czekolada, płatki, mleko), kadra ustala z grupą, co najlepiej zakupić. Jedzenia zakupuje się tyle ile potrzeba tzn. nie jest ono szczególnie wydzielane i nikt głodny od stołu nie ma prawa odejść. Na czas podróży powrotnej wszyscy uczestnicy otrzymują suchy prowiant. Jedynie wodę mineralną na czas wędrówek uczestnicy zakupują sobie sami wg gustu i upodobań. 


NIEZBĘDNY EKWIPUNEK i DOKUMENTY - OBOZY WĘDROWNE

Sprzęt: śpiwór (powinien być odpowiednio ciepły – noce w namiotach są zimne, mniej odporny śpiwór można uzupełnić wkładem – kocem z polaru), karimata, menażka (miska) metalowa, sztućce (niezbędnik), kubek, latarka, okulary przeciwsłoneczne, kapelusz lub chusta na głowę, przybory do higieny osobistej + krem do opalania, ręcznik.  
Dokumenty: ważna legitymacja szkolna lub studencka, wypełniona karta kolonijna*. Na obozach „HARNAŚ”, „DIABLAK” oraz „SZWEJK” – obowiązkowo należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty.
Obuwie i ubiór: buty trekkingowe, buty zmienne (trampki lub adidasy), klapki + strój kąpielowy, kurtka przeciwdeszczowa z kapturem, kurtka lub bluza polarowa, płaszcz foliowy - przeciwdeszczowy, ciepły sweter (najlepiej golf), koszulki z krótkim rękawem spodnie długie i krótkie, bielizna.
A wszytko to powinno być spakowane w plecak. Zalecamy spakować rzeczy w nieprzemakalne folie. Oczywiście przestrzegamy przed nadmiarem bagażu – wiele rzeczy po przemyśleniu staje się zbędnych. Zachęcamy do zabrania aparatów fotograficznych – gwarancja niepowtarzalnych zdjęć. 


* Dotyczy osób niepełnoletnich


TRANSPORT - UWAGI OGÓLNE:

Podczas podróży uczestnikami opiekują się kadra lub konwojenci. Uczestnicy mają obowiązek posiadać ze sobą wypełnioną kartę kwalifikacyjną oraz ważną legitymację szkolną. Uwaga! W sezonie, w czasie przejazdów czynny jest dyżurny numer telefonu 606235702. Pod tym numerem uzyskacie Państwo informacje o przebiegu jazdy wszystkich naszych grup, ewentualnych opóźnieniach. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny poniżej oraz na Umowie-Zgłoszeniu. Organizator ma prawo do zmian w rozkładzie jazdy. W takim przypadku Klienci zostaną przez organizatora o zmianach powiadomieni. Niezależnie od powyższego wszystkie informacje można uzyskać dzwoniąc do biura lub sprawdzając się na stronie internetowej.
Przejazdy na nasze obozy realizujemy w oparciu o autokary, mikrobusy, pociągi. Godziny przyjazdów i dojazdów mogą ulec zmianom niezależnym od organizatora (przewoźnika). W takich przypadkach prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Prosimy zwrócić uwagę na datę wyjazdu / powrotu - szczególnie dotyczy godzin nocnych. Uczestnicy mają obowiązek posiadać ważną legitymację szkolną lub studencką uprawniającą do zniżek na przejazdy pociągami. Uwaga! W związku z możliwością przesiadek prosimy o spakowanie bagaży najlepiej w jeden plecak - tak aby mieć "wolne ręce" w czasie np. przejść pomiędzy peronami. Ze względu na to, że zbieramy uczestników z całego kraju - może się zdarzyć, że przejazd nie odbywa się najkrótszą trasą! Generalna zasada przejazdu jest taka, że wszyscy uczestnicy, z całego kraju udają się kilkoma trasami do Trzebini, gdzie następują przesiadki na autokary docelowe.  Przejazdy mogą zostać odwołane przy braku wymaganego minimum 6 pasażerów na danej trasie o czym organizator powiadamia z odpowiednim wyprzedzeniem! Przystanki wyjazdowe i powrotne mogą się różnić - prosimy dokładnie czytać opis przystanku w rozkładzie poniżej.


KONTAKT W CZASIE PRZEJAZDU

Klub Podróżnika R3B.PL 606235702  to nasz tel. dyżurny czynny w czasie przejazdów i trwania obozów.ROZKŁAD JAZDY, DOPŁATY TRANSPORTOWE

[trasa A46]

LEGENDA
(-1) wyjazd 1 dzień przed datą zakończenia imprezy (po północy)
(+1) powrót 1 dzień po dacie zakończenia imprezy (po północy)
(!!) przejazd antenowy realizowany dłuższą trasą! Prosimy rozważyć wybór /lub np. dojazd własny

UWAGI
Dopłaty transportowe podane w PLN za przejazd w obie strony. Przejazdy mogą zostać odwołane przy braku wymaganego minimum 6 pasażerów na danej trasie. Głównym portem przesiadkowym jest Trzebinia. Przystanki wyjazdowe i powrotne mogą się różnić - prosimy dokładnie czytać opis przystanku. 

PRZYSTANKI WYJAZDOWE

(miejsca zbiórek)

Wyjazd godzina

Powrót godzina

Dopłata (cena)

Białystok, Stacja paliw SHELL, al. 1000-lecia Państwa Polskiego 72

03:00

(+1) 1:15

200

Bydgoszcz, Stacja paliw ORLEN, ul. Wyszyńskiego 29A

04:30

(+1) 0:30

180

Czechowice - Dziedzice - przystanek wyłączony

Częstochowa, Stacja paliw SHELL, al. Jana Pawła II 5

11:15

18:30

60

Elbląg, Stacja paliw LOTOS, al. Grunwaldzka 4 (przy Mc'Donalds)

02:00

(+1) 2:45

200

Gdańsk, Parking, ul. Gradowej (obok stacji paliw ORLEN, ul. Dąbrowskiego 4 )

02:00

(+1) 2:30

200

Gorzów Wielkopolski, Stacja paliw BP, ul. Kasprzaka 8 (przy węźle DK22/S3)

04:45

23:45

200

Katowice, Stacja paliw ORLEN, ul. Murckowska 22

12:30

17:30

40

Kielce, Stacja paliw ORLEN, ul. Łódzka 266 (zmienione godziny wyjazdu/powrotu)

07:30
09:00

22:00
19:45

(!!) 140

Koszalin, Parking przy dworcu PKP (al. Armii Krajowej, parking między ulicami)

00:45

(+1) 3:15

240

Kraków, Stacja paliw BP, ul. Mirowska 201 (zmienione godziny wyjazdu/powrotu)

15:30
14:45

14:30
16:00

0

Legnica, Stacja paliw ORLEN, ul. Chojnowska 154 (rejon węzła S3/DK94)

07:45

21:30

160

Lublin, Stacja paliw BP, ul. Północna 30 (przy al. Solidarności). (zmienione godziny wyjazdu/powrotu)

04:15
05:30

(+1) 0:45
23:00

(!!) 180

Łódź, Stacja paliw ORLEN (A1 MOP Wiśniowa Góra k. Katowice, na powrocie k. Gdańsk)

08:30

21:00

140

Mława, Stacja paliw LOTOS, ul. Polna 39

05:00

(+1) 0:15

180

Olsztyn, Stacja paliw CIRCLE-K, ul. Pstrowskiego 10a (przy KFC)

03:30

(+1) 1:30

200

Opole, Stacja paliw BP, ul. Wrocławska 106 (p. McDonlad's)

10:30

19:15

60

Ostrów Mazowiecka, Stacja paliw ORLEN, ul. Lubiejewska 63 (Kaufland)

04:15

23:55

180

Piotrków Trybunalski, Stacja paliw AMIC ENERGY, ul. Sikorskiego 8 (przy sklepie Lidl)

09:15

20:15

140

Płock, Stacja paliw ORLEN, ul. Wyszogrodzka 123 (przy McDonalds)

06:30

22:45

180

Polkowice, Parking przy McDonalds, ul. Młyńska 16 (róg Ogrodowej)

07:00

22:00

160

Poznań, Stacja paliw SHELL, ul. 28 czerwca 1956, róg ul. Dolna Wilda (przy Lidlu)

05:30

23:45

180

Radom, Stacja paliw ORLEN, Rondo ks. Jerzego Popiełuszki (przy McDonlads)(zmienione godziny wyjazdu/powrotu)

06:15
07:45

23:00
21:00

160 (!!) 


Słupsk, Stacja paliw SHELL, ul. Szczecińska 36h (przy Mc'Donalds)

(-1) 23:30

(+1) 4:15

240

Szczecin, Stacja paliw CIRCLE-K, ul. Gryfińska 60 (róg Struga)

03:15

(+1) 1:15

200

Trzebinia, Plac przed dworcem PKP (miejsce przesiadkowe)

14:00 16:30 0

Toruń, Parking przy PKP Toruń Miasto, ul. Skrzyńskiego

05:30

23:45

160

Warszawa, Parking przy Torwarze, ul. Łazienkowska (róg Wisłostrady)

06:00

22:45

140

Włocławek, A1 MOP Machnacz kierunek Łódź (przy McDonalds), na powrocie MOP Machnacz kier.Toruń

06:30

22:45

180

Wrocław, Bielany Wrocławskie stacja paliw LUKOIL, ul. Czekoladowa 16

09:00

20:30

140

Zielona Góra, Stacja paliw ORLEN, ul. Sulechowska 65 (przy rondzie)

06:00

22:45

180