"Fatra 2023" -
obóz wędrowny po Wielkiej Fatrze na Słowacji (trudny)

 

WIELKA FATRA na Słowacji "FATRA"
wiek uczestników: 15-19 lat

„FATRA” to obóz dedykowany dla osób, które lubią wyzwania, wiedzą co znaczy górskie wędrowanie. Rozległe połoniny, długie widokowe grzbiety, głębokie dolin, dziewicze lasy oraz liczne formacje skalne.  Idealne miejsca na górskie wędrówki dla prawdziwych smakoszy gór i dzikiej przyrody. To właśnie jest słowacka Wielka Fatra. Obóz dla doświadczonych turystów gotowych na spanie w namiocie z dala od cywilizacji, noszenie plecaków z ekwipunkiem i prowiantem na kilka dni oraz gotowanie na ognisku. Na trasie naszego obozu znajdą się najważniejsze szczyty Wielkiej Fatry ale też i znacznie mniej uczęszczane rejony tych dzikich gór.


TERMINY I CENY

XVF 1:   04.7 – 13.7.2023   CENA: [2650] PLN

OBECNE PROMOCJE od 8% do 24%


INFORMACJE DODATKOWE

START OBOZU:
ZAKOPANE pierwszego dnia obozu, godz. 17:30 (pierwszy posiłek obiadokolacja).
META OBOZU:
ZAKOPANE ostatniego dnia obozu, godz. 10:30 (ostatni posiłek śniadanie + prowiant na podróż powrotną). 
Miejsce startu i Mety mogą ulec zmianom, w takim przypadku osoby z dojazdem własnym będziemy informować. Dodatkowo na ok 3 dni przed rozpoczęciem obozu będzie się z Uczestnikami (rodzicami) kontaktował*) kierownik obozu - można przygotować pytania na które chętnie odpowie, przypomni co zabrać i o której wyjazd. 
*) Jest to procedura zwyczajowa i staramy się to robić regularnie, jednak nie do każdego udaje nam się dodzwonić. Oczywiście w razie uwag, bądź pytań można dzwonić do nas :)


CENA OBEJMUJE:

transport autokarem (do wyboru wyjazd z ponad 30 miast - dopłata zależna od wybranego miasta), zakwaterowanie – 9 noclegów; wypożyczenie sprzętu turystycznego (namiotu, palnika, butli), wyżywienie; bogaty program pobytu w tym bilety wstępu do parków narodowych, opiekę kadry, ubezpieczenie TUiR UNIQA (NW - 5000 PLN), podatek VAT.  

UWAGA! Transport - w zależności od miasta wyjazdu/powrotu dopłata – sprawdź w tabeli poniżej. W przypadku dojazdu własnego – brak dopłaty transportowej. 

PROMOCJE 2023! Sprawdź ile możesz uzyskać rabatu od podanych cen. Przy rezerwacji do końca roku 2022 jest od 8% nawet do 24% taniej!!!

 

INFORMACJE OGÓLNE - OBOZY WĘDROWNE dla MŁODZIEŻY


SKALA TRUDNOŚCI TRAS

Obóz łatwy oznacza, że na trasy w miarę możliwości chodzimy bez plecaków, nie nosimy ze sobą prowiantu ani sprzętu biwakowego. Proszę jednak pamiętać, że wszystkie nasze obozy są „z przemieszczeniem”. Na takim obozie nie wymagamy żadnego doświadczenia w danej dziedzinie. Na obóz oznaczony "łatwy" zalecamy zabrać dodatkowy mały plecak.
Obóz średnio-trudny oznacza, że na trasy chodzimy czasami z plecakami, czasami bez (na obozach tatrzańskich chodzimy bez plecaków). W zasadzie też nie nosimy ze sobą prowiantu ani sprzętu biwakowego. Na takim obozie wymagamy jednak pewne doświadczenie w danej dziedzinie – przynajmniej wcześniejszy udział w podobnej imprezie.
Obóz trudny oznacza, że odradzamy go osobom początkującym. Na trasy chodzimy z plecakami, a dodatkowo przemieszczamy się z prowiantem i sprzętem biwakowym, (na obozach tatrzańskich – chodzimy bez plecaków). Na obozach oznaczonych oznakowanych jako "trudny" szczególnie zwracamy uwagę na umiar w pakowaniu.


TRASY

Trasy na naszych obozach są urozmaicone - trudniejsze mieszają się z łatwiejszymi. Każdy bez problemu radzi sobie na szlaku. Którędy pójdziemy uzależnione jest między innymi od warunków atmosferycznych oraz predyspozycji grupy - dlatego nie mamy sztywno rozplanowanych noclegów. Czasami wędrujemy bez plecaków, które „korzystają z transportu”, a czasami idziemy z plecakami. W cenę wliczone są wszelkie koszty transportu sprzętu i osób. Opłacamy również wszelkie bilety wstępu do parków narodowych. Za wstępy do zwiedzanych obiektów i na baseny uczestnicy płacą we własnym zakresie*. Proponowane trasy realizujemy w kierunku podanym lub odwrotnym. Więcej o skali trudności opisane jest szczegółowo przy konkretnych kierunkach.


KADRA

Na naszych obozach młodzieżowych kadra jest zawsze zatwierdzona przez kuratorium oświaty. Opiekunami są prawdziwi pasjonaci górskiego wędrowania. Doświadczenie pozwala na odpowiednie zachowanie się na szlakach w każdych warunkach, a młody wiek na doskonały kontakt z uczestnikami. Na ok. siedmiu uczestników przypada jedna osoba kadry. Dodatkowo w razie potrzeby zatrudniamy przewodników górskich. Większość naszej kadry gra na gitarze. 


ZAKWATEROWANIE

Noclegi realizujemy w bazach o różnym standardzie – śpimy w schroniskach lub w namiotach. Czasami w bazach namiotowych (duże namioty z materacami). Zdarzają się też noclegi na sianie, a pod warunkiem dobrej pogody i na życzenie uczestników nawet pod gołym niebem. 


WYŻYWIENIE

Na obozach zapewniamy uczestnikom trzy posiłki dziennie. Rano śniadanie, prowiant na czas wędrówek oraz wieczorem ciepły obiad. Posiłki sporządzane są pod okiem kadry przez uczestników z produktów zakupionych przez organizatora lub gotowe posiłki zamówione w barach i restauracjach w miejscowościach, na trasie naszej wyprawy. Wyżywienie jest dostosowane do upodobań uczestników tzn., zakupując produkty (dużo świeżych warzyw i owoców, czekolada, płatki, mleko), kadra ustala z grupą, co najlepiej zakupić. Jedzenia zakupuje się tyle ile potrzeba tzn. nie jest ono szczególnie wydzielane i nikt głodny od stołu nie ma prawa odejść. Na czas podróży powrotnej wszyscy uczestnicy otrzymują suchy prowiant. Jedynie wodę mineralną na czas wędrówek uczestnicy zakupują sobie sami wg gustu i upodobań. 


NIEZBĘDNY EKWIPUNEK i DOKUMENTY - OBOZY WĘDROWNE

Sprzęt: śpiwór (powinien być odpowiednio ciepły – noce w namiotach są zimne, mniej odporny śpiwór można uzupełnić wkładem – kocem z polaru), karimata, menażka (miska) metalowa, sztućce (niezbędnik), kubek, latarka, okulary przeciwsłoneczne, kapelusz lub chusta na głowę, przybory do higieny osobistej + krem do opalania, ręcznik.  
Dokumenty: ważna legitymacja szkolna lub studencka, wypełniona karta kolonijna*. Na obozach „HARNAŚ”, „DIABLAK”, „FATRA” oraz „SZWEJK” – obowiązkowo należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty.
Obuwie i ubiór: buty trekkingowe, buty zmienne (trampki lub adidasy), klapki + strój kąpielowy, kurtka przeciwdeszczowa z kapturem, kurtka lub bluza polarowa, płaszcz foliowy - przeciwdeszczowy, ciepły sweter (najlepiej golf), koszulki z krótkim rękawem spodnie długie i krótkie, bielizna.
A wszytko to powinno być spakowane w plecak. Zalecamy spakować rzeczy w nieprzemakalne folie. Oczywiście przestrzegamy przed nadmiarem bagażu – wiele rzeczy po przemyśleniu staje się zbędnych. Zachęcamy do zabrania aparatów fotograficznych – gwarancja niepowtarzalnych zdjęć. 


* Dotyczy osób niepełnoletnich


TRANSPORT - UWAGI OGÓLNE:

Podczas podróży uczestnikami opiekują się kadra lub konwojenci. Uczestnicy mają obowiązek posiadać ze sobą wypełnioną kartę kwalifikacyjną oraz ważną legitymację szkolną. Uwaga! W sezonie, w czasie przejazdów czynny jest dyżurny numer telefonu 606235702. Pod tym numerem uzyskacie Państwo informacje o przebiegu jazdy wszystkich naszych grup, ewentualnych opóźnieniach. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny poniżej oraz na Umowie-Zgłoszeniu. Organizator ma prawo do zmian w rozkładzie jazdy. W takim przypadku Klienci zostaną przez organizatora o zmianach powiadomieni. Niezależnie od powyższego wszystkie informacje można uzyskać dzwoniąc do biura lub sprawdzając się na stronie internetowej.
Przejazdy na nasze obozy realizujemy w oparciu o autokary, mikrobusy, pociągi. Godziny przyjazdów i dojazdów mogą ulec zmianom niezależnym od organizatora (przewoźnika). W takich przypadkach prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Prosimy zwrócić uwagę na datę wyjazdu / powrotu - szczególnie dotyczy godzin nocnych. Uczestnicy mają obowiązek posiadać ważną legitymację szkolną lub studencką uprawniającą do zniżek na przejazdy pociągami. Uwaga! W związku z możliwością przesiadek prosimy o spakowanie bagaży najlepiej w jeden plecak - tak aby mieć "wolne ręce" w czasie np. przejść pomiędzy peronami. Ze względu na to, że zbieramy uczestników z całego kraju - może się zdarzyć, że przejazd nie odbywa się najkrótszą trasą! Generalna zasada przejazdu jest taka, że wszyscy uczestnicy, z całego kraju udają się kilkoma trasami do Sosnowca, gdzie następują przesiadki na autokary docelowe.  Przejazdy mogą zostać odwołane przy braku wymaganego minimum 6 pasażerów na danej trasie o czym organizator powiadamia z odpowiednim wyprzedzeniem! Przystanki wyjazdowe i powrotne mogą się różnić - prosimy dokładnie czytać opis przystanku w rozkładzie poniżej.


KONTAKT W CZASIE PRZEJAZDU

Klub Podróżnika R3B.PL 606235702  to nasz tel. dyżurny czynny w czasie przejazdów i trwania obozów.ROZKŁAD JAZDY, DOPŁATY TRANSPORTOWE

[trasa A48 tatrzańsko-beskidzka]

LEGENDA
[-1] wyjazd 1 dzień przed datą rozpoczęcia imprezy (przed północą)
[+1] powrót 1 dzień po dacie zakończenia imprezy (po północy) 

(!!) przejazd okrężną drogą 

UWAGI
Dopłaty transportowe podane w PLN za przejazd w obie strony. Przejazdy mogą zostać odwołane przy braku wymaganego minimum 6 pasażerów na danej trasie. Głównym portem przesiadkowym jest Sosnowiec. Przystanki wyjazdowe i powrotne mogą się różnić - prosimy dokładnie czytać opis przystanku. 

PRZYSTANKI WYJAZDOWE

(miejsca zbiórek) Wyjazd godzina Powrót godzina Dopłata (cena)
Białystok, Stacja paliw LOTOS, ul. Produkcyjna 97c (przy Mc'Donalds)  .23:30 .04:00[+1] 240 PLN
Bielsko-Biała, Stacja paliw SHELL, ul. Warszawska 156 .13:45 .13:55 100 PLN
Bydgoszcz, Stacja paliw ORLEN ul. Fabryczna 21 (róg Kamiennej) .04:15 .23:30 220 PLN
Częstochowa, Stacja paliw CRAB ul. Gościnna 81 (A1 rejon węzła Częstochowa Południe)  .10:15 .17:15 140 PLN
Gdańsk, Parking przy ul. Gradowej (obok stacji paliw ORLEN, ul. Dąbrowskiego 4)  .01:30 .02:00[+1] 260 PLN
Gorzów Wlkp., Stacja paliw BP, ul. Kasprzaka 8 (przy węźle DK22/S3) .04:15 .23:15 220 PLN
Grudziądz, Stacja paliw CIRCLE-K Stare Marzy, ul. Świecka 36 .03:15 .00:30[+1] 260 PLN
Katowice, Stacja paliw ORLEN, ul. Murckowska 22 .12:40 .15:00 100 PLN
Kielce, Stacja paliw ORLEN, ul. Łódzka 266 .08:50 .18:50 140 PLN
Koszalin, Parking przed Dworcem PKP (pomiędzy ulicami) .00:40 .03:00[+1] 280 PLN
Kraków, Stacja Paliw BP, ul. Mirowska 201, p.KFC okolice węzła Mirowskiego A4 .14:25 .13:15 100 PLN
Kutno, A1 Bar u Zbycha przy węźle Kutno Północ  .07:15 .20:30 220 PLN
Legnica, S3 MOP Kochlice Zachód, kierunek Wrocław przy McDonald's (na powrocie MOP Kochlice Wschód kierunek Zielona Góra) .07:00 .20:30 200 PLN
Leszno, PKP Leszno, peron - bezpośrednio przy poc. IC HALNY rel. Poznań - Zakopane  .07:20 .20:39 200 PLN
Lublin, Stacja paliw ORLEN, ul. Gęsia 7  .05:00 .22:45 200 PLN
Łódź, A1 MOP Wiśniowa Góra w kierunku na Katowice przy McDonald's, na powrocie MOP Wiśniowa Góra w kierunku na Gdańsk .08:00 .19:30 200 PLN
Mława, Stacja paliw Orlen, ul. Płocka 18/19 .03:15 .23:55 220 PLN
Nisko, Stacja paliw ORLEN, ul. Nowa 1  .06:15 .21:25 200 PLN
Olsztyn, Stacja paliw BP Tomaszkowo (przy KFC) okolice węzła Olsztyn Południe .02:00 .01.10[+1] 280 PLN
Opole, PKP Opole Główne, peron bezpośrednio przy pociągu IC HALNY rel Poznań - Zakopane  .09:30 .18:00 120 PLN
Piotrków Tryb., Stacja paliw ORLEN, ul. Sikorskiego 43 .08:45 .19:00 200 PLN
Poznań, Dworzec Poznań Główny PKP peron - bezpośrednio przy pociągu IC HALNY rel. Poznań - Zakopane .08:40 .19:22 220 PLN
Radom, S7 MOP Zakrzew Zach. kierunek Kraków (powrót MOP Zakrzew Wsch.) .07:45 .19:55 200 PLN
Rzeszów, Stacja paliw ORLEN, ul. Lubelska 46 .07:20 .20:20 160 PLN
Siedlce, Stacja paliw SHELL, ul. Brzeska 43  .02:30 .01:00[+1] 220 PLN
Słupsk, Stacja paliw ORLEN, ul. Gdańska 18a  .23:10[-1] .04:30[+1] 280 PLN
Sosnowiec, Parking Stawiki, ul. Kresowa Stadion Ludowy (plac przesiadkowy)  .12:10 .15:30 100 PLN
Szczecin, Stacja paliw CIRCLE-K, ul. Gryfińska 60 róg ul. Struga .03:00 .00:30[+1] 240 PLN
Tarnów, Stacja paliw LOTOS, MOP Rudka A4 kier. Kraków (powrót MOP Komorów A4 k. Rzeszów) (!!) .08:40 .19:00 160 PLN
Toruń, Parking przed dworcem PKP, Toruń Miasto (ul. Skrzyńskiego) .05:30 .22:15 220 PLN
Warszawa, Parking Stadion Narodowy pomiędzy PKP W-wa Stadion a Al. Zieleniecką .06:00 .21:30 200 PLN
Włocławek, A1 MOP Machnacz Południe, stacja paliw ORLEN przy McDonald's, na powrocie MOP Machnacz Północ - stacja paliw CIRCLE-K .06:30 .21;15 220 PLN
Wrocław, PKP Werocłąw Główny, peron bezpośrednio przy pociągu IC HALNY rel. Poznań - Zakopane  .08:23 .19:35 140 PLN
Zambrów, Stacja Paliw ORLEN, ul. Ostrowska 31 .00:15 .03:15[+1] 240 PLN
Zielona Góra, S3 MOP Racula, stacja paliw ORLEN, kierunek Legnica, MOP Racula kierunek na Szczecin .05:30 .22:00 200 PLN

Godziny Rozkładu Jazdy obowiązują od 01.01.2023
Dopłaty obowiązują od 01.01.2023