MIROWERY - rowerowy obozik dla dzieci 8-13 lat w Mirowie k. Morynia

MIROWEROWY OBOZIK wiek uczestników: 8-13 lat

Wakacje w Mirowie (województwo zachodniopomorskie, okolice Morynia) – to połączenie czegoś pomiędzy półkoloniami a koloniami. Krótka forma – od poniedziałku do piątku z pełną obsługą... czyli tydzień roboczy – dzieci na zielonym – rodzice mogą spokojnie pracować. Do tego małe kameralne grupy (liczba uczestników – do 14 osób w turnusie!) i zapowiada się doskonała zabawa.

Marigold – to pole namiotowe we wsi Mirowo (pomiędzy Chojną a Moryniem, ok 70 km na południe od Szczecina) – niezwykle gościnne miejsce, cudowni gospodarze, dobre warunki i co najważniejsze – przepiękna, zielona okolica, świetnie przygotowane trasy rowerowe, zagospodarowane, strzeżone plaże... czyli wszystko czego nasze dzieci potrzebują w wakacje. [ więcej ] 


TERMINY i CENY

1TMR1:   12.7 – 16.7.2021   CENA: 1100 PLN brak miejsc - przepraszamy
1TMR2:   19.7 – 23.7.2021   CENA: 1100 PLN  brak miejsc - przepraszamy
Uwaga! Dla uczestników zeszłorocznej edycji Mirowerów - zniżka specjalna 20% (cena specjalna 880 PLN) - w tym przypadku zniżka nie sumuje się z innymi zniżkami R3B.PL


CENA OBEJMUJE

Przejazd PKP Szczecin – Godków - Szczecin, transfer bagaży i rowerów Szczecin – Mirowo (Godków) - Szczecin, zakwaterowanie – 4 noclegi w namiotach (2/3 osobowe, typu iglo), dostęp do łazienek, pryszniców z ciepłą wodą, wyżywienie (śniadania, obiady i kolacje – częściowo przygotowywane przez uczestników z produktów zakupionych przez organizatora*). Składniki używane do potraw są w większości ekologiczne – pochodzą z upraw pobliskich rolników), opieka kadry (1 osoba na maksymalnie 7 uczestników), materiały programowe, kamizelki rowerowe z elementami odblaskowymi, dostęp do mini serwisu rowerowego, obsługa mechanika, pamiątkowy śpiewnik r3b, ubezpieczenie nw compensa.sa. 

*) w przypadku obostrzeń związanych z covid-19 możliwe skorzystanie z lokalnej firmy cateringowej.


PROGRAM

Na poniższy program mają wpływ na pierwszym miejscu potrzeby naszych dzieci dostosowane do ich wieku, oraz oczywiście miejsce i okolica ze wszystkimi jej zaletami. Szczególnie ważną rzeczą jest to, że głównym środkiem lokomocji na imprezie będą rowery!!! Oznacza to, że każdy uczestnik musi posiadać umiejętność jazdy na rowerze. Rower trzeba mieć własny. Do tego jednym z założeń jest 23/24h bez elektroniki.... Tyle wstępem – a bardziej szczegółowo:

Poniedziałek „przejazd tam”
Godzina 8:15 zbiórka uczestników na PKP Szczecin Podjuchy. Uczestnicy jadą pociągiem (8:39 - 9:26), a bagaże i rowery dowozimy stosownym autem na miejsce realizacji imprezy. Poza bagażem podręcznym posiadać ważną legitymację szkolną. Przejazd pociągiem do Godkowa (k. Mirowa) trwa niecałą godzinę, i dalej jedziemy rowerami na Marigold.
Rozkład Jazdy PKP może ulec zmianom, jednak zazwyczaj są one nieznaczne

Zakwaterowanie, omówienie regulaminu, obiad, spacer po najbliższej okolicy, wieczorem kolacja, ognisko, gry i zabawy, kino pod gwiazdami...

Wtorek – Środa – Czwartek „budzikom mówimy stanowcze nie...”
Rano do godz. 10:00 gimnastyka poranna, śniadanie, a później 11:00 – 17:00 proponujemy wycieczki rowerowe do Morynia nad jezioro (plaża) i na super lody, do Trzcińska Zdroju i zamku templariuszy w Swobnicy, do Cedyni i Siekierek, do Bielina do stadniny koni... W trakcie wycieczek przerwa obiadowa. Trasy korygowane w zależności od predyspozycji uczestników, warunków pogodowych, itp.. Wieczorem kolacja, ognisko, gry i zabawy, kino pod gwiazdami... Codziennie aż i tylko 1h dla elektroniki – w tym rozmowy telefoniczne!

Piątek „powrót”
Po śniadaniu gry terenowe typu „podchody” itp. obiad, wykwaterowanie (sprzątanie namiotów, obozowiska), pakowanie, przejazd na PKP do Godkowa (ok. 4km). Przejazd PKP Godków – Szczecin Podjuchy (16:38 – 17:22). Rowery i bagaże do odbioru na parkingu w Szczecinie Podjuchach (tak jak dzieci)

W razie niepogody program zostanie odpowiednio zmodyfikowany
Rozkład Jazdy PKP może ulec zmianom, jednak zazwyczaj są one nieznaczne


NIEZBĘDNY EKWIPUNEK – OBOZIK ROWEROWY

Sprzęt: śpiwór (powinien być odpowiednio ciepły – nocujemy w namiotach, mniej odporny śpiwór można uzupełnić wkładem – np. kocem z polaru), karimata, kubek, latarka, okulary przeciwsłoneczne, kapelusz lub chusta na głowę, przybory do higieny osobistej + krem do opalania, ręcznik.

Rower (przygotowany do jazdy), zapasowa dętka, bidon, czapka z daszkiem... 

Dokumenty: ważna legitymacja szkolna, wypełniona karta kolonijna.

Obuwie i ubiór: wygodne buty do jazdy rowerowej, buty zmienne (trampki lub adidasy), klapki + strój kąpielowy, kurtka przeciwdeszczowa z kapturem, kurtka lub bluza polarowa, płaszcz foliowy - przeciwdeszczowy, ciepły sweter (najlepiej golf), koszulki z krótkim rękawem spodnie długie i krótkie, bielizna.

A wszystko to powinno być spakowane najlepiej w plecak (walizka też może być). Zalecamy spakować rzeczy w nieprzemakalne folie. Oczywiście przestrzegamy przed nadmiarem bagażu – wiele rzeczy po przemyśleniu staje się zbędnych. Zachęcamy do zabrania aparatów fotograficznych – gwarancja niepowtarzalnych zdjęć.


KONTAKT   

Klub Podróżnika R3B.PL 606235702  to nasz tel. dyżurny czynny w czasie przejazdów i trwania obozów.