"Połoniny 2022"
obóz wędrowny w Bieszczadach (łatwy)

 

BIESZCZADY "POŁONINY" (wiek uczestników: 13-18 lat)


Bieszczady to legenda każdego włóczykija. Miejsce, do którego od lat jedzie każdy, kto szuka przestrzeni, wolności, przyjaźni na całe życie. Bieszczady to niepowtarzalny klimat opuszczonych wiosek, nieprzebytych gąszczy, przydrożnych barów, zdziczałych kapliczek. Bieszczady to cerkwie, połoniny, gitara i wieczorne ognisko. Bieszczady to miejsce, którego każdy powinien posmakować. 

„POŁONINY”, to nietrudna trasa, która pozwala nam na poznanie najciekawszych miejsc w Bieszczadach. Proponujemy przejście:  Nowosiółki - Cisna - Łopiennik - Przełęcz Orłowicza- Połonina Wetlińska - Połonina Caryńska - Ustrzyki Górne - Tarnica - Wołosate - Nowosiółki. Śpimy głównie w namiotach, czasami w bazach studenckich. Ze względu na charakterystykę szlaków, na wędrówki chodzimy często z plecakami. Trasy są długie, jednak bez większych podejść. Prosimy o rozsądek i umiar przy pakowaniu. TERMINY I CENY

TPO 1:   05.7 – 14.7.2022   CENA: [2000] PLN są miejsca [rezerwuj] BRAK MIEJSC !
TPO 2:   19.7 – 28.7.2022   CENA: [2000] PLN są miejsca 
[rezerwuj]  BRAK MIEJSC !

TPO 3:   02.8 – 11.8.2022   CENA: [2000] PLN są miejsca [rezerwuj] BRAK MIEJSC !
TPO 4:   16.8 – 25.8.2022   CENA: [2000] PLN są miejsca 
[rezerwuj]OBECNE PROMOCJE od 8% do 24%INFORMACJE DODATKOWE

START OBOZU:
Nowosiółki k. Hoczwi pierwszego dnia obozu, godz. 19:00 (pierwszy posiłek obiadokolacja). 
META OBOZU:
Nowosiółki k. Hoczwi ostatniego dnia obozu, godz. 8:00 (ostatni posiłek śniadanie + prowiant na podróż powrotną).CENA OBEJMUJE:

transport autokarem (do wyboru wyjazd z ponad 30 miast - dopłata zależna od wybranego miasta), zakwaterowanie – 9 noclegów; wypożyczenie sprzętu turystycznego (namiotu, palnika, butli), wyżywienie; bogaty program pobytu w tym bilety wstępu do parków narodowych, opiekę kadry, ubezpieczenie TUiR UNIQA (NW - 5000 PLN), podatek VAT.  

UWAGA! Transport - w zależności od miasta wyjazdu/powrotu dopłata – sprawdź w tabeli poniżej. W przypadku dojazdu własnego – brak dopłaty transportowej. 


PROMOCJE 2022! Sprawdź ile możesz uzyskać rabatu od podanych cen. Przy rezerwacji do końca roku 2021 jest od 8% nawet do 24% taniej!!!

 
 

INFORMACJE OGÓLNE - OBOZY MŁODZIEŻOWE


SKALA TRUDNOŚCI TRAS

Obóz łatwy oznacza, że na trasy w miarę możliwości chodzimy bez plecaków, nie nosimy ze sobą prowiantu ani sprzętu biwakowego. Proszę jednak pamiętać, że wszystkie nasze obozy są „z przemieszczeniem”. Na takim obozie nie wymagamy żadnego doświadczenia w danej dziedzinie. Na obóz oznaczony "łatwy" zalecamy zabrać dodatkowy mały plecak.
Obóz średnio-trudny oznacza, że na trasy chodzimy czasami z plecakami, czasami bez (na obozach tatrzańskich chodzimy bez plecaków). W zasadzie też nie nosimy ze sobą prowiantu ani sprzętu biwakowego. Na takim obozie wymagamy jednak pewne doświadczenie w danej dziedzinie – przynajmniej wcześniejszy udział w podobnej imprezie.
Obóz trudny oznacza, że odradzamy go osobom początkującym. Na trasy chodzimy z plecakami, a dodatkowo przemieszczamy się z prowiantem i sprzętem biwakowym, (na obozach tatrzańskich – chodzimy bez plecaków). Na obozach oznaczonych oznakowanych jako "trudny" szczególnie zwracamy uwagę na umiar w pakowaniu.


TRASY

Trasy na naszych obozach są urozmaicone - trudniejsze mieszają się z łatwiejszymi. Każdy bez problemu radzi sobie na szlaku. Którędy pójdziemy uzależnione jest między innymi od warunków atmosferycznych oraz predyspozycji grupy - dlatego nie mamy sztywno rozplanowanych noclegów. Czasami wędrujemy bez plecaków, które „korzystają z transportu”, a czasami idziemy z plecakami. W cenę wliczone są wszelkie koszty transportu sprzętu i osób. Opłacamy również wszelkie bilety wstępu do parków narodowych. Za wstępy do zwiedzanych obiektów i na baseny uczestnicy płacą we własnym zakresie*. Proponowane trasy realizujemy w kierunku podanym lub odwrotnym. Więcej o skali trudności opisane jest szczegółowo przy konkretnych kierunkach.


KADRA

Na naszych obozach młodzieżowych kadra jest zawsze zatwierdzona przez kuratorium oświaty. Opiekunami są prawdziwi pasjonaci górskiego wędrowania. Doświadczenie pozwala na odpowiednie zachowanie się na szlakach w każdych warunkach, a młody wiek na doskonały kontakt z uczestnikami. Na ok. siedmiu uczestników przypada jedna osoba kadry. Dodatkowo w razie potrzeby zatrudniamy przewodników górskich. Większość naszej kadry gra na gitarze. 


ZAKWATEROWANIE

Noclegi realizujemy w bazach o różnym standardzie – śpimy w schroniskach lub w namiotach. Czasami w bazach namiotowych (duże namioty z materacami). Zdarzają się też noclegi na sianie, a pod warunkiem dobrej pogody i na życzenie uczestników nawet pod gołym niebem. 


WYŻYWIENIE

Na obozach zapewniamy uczestnikom trzy posiłki dziennie. Rano śniadanie, prowiant na czas wędrówek oraz wieczorem ciepły obiad. Posiłki sporządzane są pod okiem kadry przez uczestników z produktów zakupionych przez organizatora lub gotowe posiłki zamówione w barach i restauracjach w miejscowościach, na trasie naszej wyprawy. Wyżywienie jest dostosowane do upodobań uczestników tzn., zakupując produkty (dużo świeżych warzyw i owoców, czekolada, płatki, mleko), kadra ustala z grupą, co najlepiej zakupić. Jedzenia zakupuje się tyle ile potrzeba tzn. nie jest ono szczególnie wydzielane i nikt głodny od stołu nie ma prawa odejść. Na czas podróży powrotnej wszyscy uczestnicy otrzymują suchy prowiant. Jedynie wodę mineralną na czas wędrówek uczestnicy zakupują sobie sami wg gustu i upodobań. 


NIEZBĘDNY EKWIPUNEK i DOKUMENTY - OBOZY WĘDROWNE

Sprzęt: śpiwór (powinien być odpowiednio ciepły – noce w namiotach są zimne, mniej odporny śpiwór można uzupełnić wkładem – kocem z polaru), karimata, menażka (miska) metalowa, sztućce (niezbędnik), kubek, latarka, okulary przeciwsłoneczne, kapelusz lub chusta na głowę, przybory do higieny osobistej + krem do opalania, ręcznik.  
Dokumenty: ważna legitymacja szkolna lub studencka, wypełniona karta kolonijna*. Na obozach „HARNAŚ”, „DIABLAK”, „SKALNIAK” oraz „SZWEJK” – obowiązkowo należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty.
Obuwie i ubiór: buty trekkingowe, buty zmienne (trampki lub adidasy), klapki + strój kąpielowy, kurtka przeciwdeszczowa z kapturem, kurtka lub bluza polarowa, płaszcz foliowy - przeciwdeszczowy, ciepły sweter (najlepiej golf), koszulki z krótkim rękawem spodnie długie i krótkie, bielizna.
A wszytko to powinno być spakowane w plecak. Zalecamy spakować rzeczy w nieprzemakalne folie. Oczywiście przestrzegamy przed nadmiarem bagażu – wiele rzeczy po przemyśleniu staje się zbędnych. Zachęcamy do zabrania aparatów fotograficznych – gwarancja niepowtarzalnych zdjęć. 


* Dotyczy osób niepełnoletnich


TRANSPORT - UWAGI OGÓLNE:

Podczas podróży uczestnikami opiekują się kadra lub konwojenci. Uczestnicy mają obowiązek posiadać ze sobą wypełnioną kartę kwalifikacyjną oraz ważną legitymację szkolną. Uwaga! W sezonie, w czasie przejazdów czynny jest dyżurny numer telefonu 606235702. Pod tym numerem uzyskacie Państwo informacje o przebiegu jazdy wszystkich naszych grup, ewentualnych opóźnieniach. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny poniżej oraz na Umowie-Zgłoszeniu. Organizator ma prawo do zmian w rozkładzie jazdy. W takim przypadku Klienci zostaną przez organizatora o zmianach powiadomieni. Niezależnie od powyższego wszystkie informacje można uzyskać dzwoniąc do biura lub sprawdzając się na stronie internetowej.
Przejazdy na nasze obozy realizujemy w oparciu o autokary, mikrobusy, pociągi. Godziny przyjazdów i dojazdów mogą ulec zmianom niezależnym od organizatora (przewoźnika). W takich przypadkach prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Prosimy zwrócić uwagę na datę wyjazdu / powrotu - szczególnie dotyczy godzin nocnych. Uczestnicy mają obowiązek posiadać ważną legitymację szkolną lub studencką uprawniającą do zniżek na przejazdy pociągami. Uwaga! W związku z możliwością przesiadek prosimy o spakowanie bagaży najlepiej w jeden plecak - tak aby mieć "wolne ręce" w czasie np. przejść pomiędzy peronami. Ze względu na to, że zbieramy uczestników z całego kraju - może się zdarzyć, że przejazd nie odbywa się najkrótszą trasą! Generalna zasada przejazdu jest taka, że wszyscy uczestnicy, z całego kraju udają się kilkoma trasami do Trzebini, gdzie następują przesiadki na autokary docelowe.  Przejazdy mogą zostać odwołane przy braku wymaganego minimum 6 pasażerów na danej trasie o czym organizator powiadamia z odpowiednim wyprzedzeniem! Przystanki wyjazdowe i powrotne mogą się różnić - prosimy dokładnie czytać opis przystanku w rozkładzie poniżej.


KONTAKT W CZASIE PRZEJAZDU

Klub Podróżnika R3B.PL 606235702  to nasz tel. dyżurny czynny w czasie przejazdów i trwania obozów.ROZKŁAD JAZDY, DOPŁATY TRANSPORTOWE

[trasa A46]

LEGENDA
(-1) wyjazd 1 dzień przed datą rozpoczęcia imprezy (przed północą)
(+1) powrót 1 dzień po dacie zakończenia imprezy (po północy) 

(!!) przejazd okrężną drogą 


UWAGI
Dopłaty transportowe podane w PLN za przejazd w obie strony. Przejazdy mogą zostać odwołane przy braku wymaganego minimum 6 pasażerów na danej trasie. Głównym portem przesiadkowym jest Trzebinia. Przystanki wyjazdowe i powrotne mogą się różnić - prosimy dokładnie czytać opis przystanku. 


PRZYSTANKI WYJAZDOWE

(miejsca zbiórek)

Wyjazd  godzina

Powrót  godzina

Dopłata  (cena)

Białystok, Stacja paliw LOTOS, ul. Produkcyjna 97c (przy Mc'Donalds) 

01:00

1:00[+1] 

200

Bydgoszcz, Stacja paliw Orlen, ul. Fordońska 419

04:30

20:30

200

Częstochowa, Stacja paliw CRAB ul. Gościnna 81 (A1 rejon węzła Częstochowa Południe) 

11:00

15:30

120

Elbląg, Stacja paliw LOTOS, al. Grunwaldzka 4 (przy Mc'Donalds)

02:00

23:30

240

Gdańsk, Parking przy ul. Gradowej (obok stacji paliw ORLEN, ul. Dąbrowskiego 4) 

02:30

22:30

240

Głogów, Stacja paliw BP, ul. Legnicka 16

06:30

18:45

160

Gorzów Wlkp., Stacja paliw BP, ul. Kasprzaka 8 (przy węźle DK22/S3)

04:30

20:45

200

Katowice, Stacja paliw ORLEN, ul. Murckowska 22

12:30

14:30

80

Kielce, Stacja paliw ORLEN, ul. Łódzka 266

09:00

16:45

120

Koszalin, Parking przed Dworcem PKP (pomiędzy ulicami)

01:45

23:30

240

Kraków, Stacja Paliw BP, ul. Mirowska 201, p.KFC okolice węzła Mirowskiego A4

14:30

12:30

80

Legnica, Stacja paliw ORLEN, ul. Chojnowska 154 (rejon węzła S3/DK94)

07:45

17:30

160

Lubin, Stacja paliw ORLEN, ul. Leśna 2

07:00

18:00

160

Lublin, Stacja paliw ORLEN, ul. Gęsia 7 

06:00

20:00

160

Łódź, MOP Wiśniowa Góra A1 w kierunku Katowic (powrót kierunek Gdańsk)

08:00

17:30

160

Mława, Stacja paliw Orlen, ul. Płocka 18/19

05:00

21:15

200

Nisko, Stacja paliw ORLEN, ul. Nowa 1 

08:15

17:45

120

Olsztyn, Stacja paliw BP Tomaszkowo (przy KFC) okolice węzła Olsztyn Południe

03:30

22:15

240

Opole, Stacja paliw ORLEN, ul. Wrocławska 400 (wyjazd Dk46 k. Wrocław)

11:00

15:30

80

Piotrków Tryb., Stacja paliw ORLEN, ul. Sikorskiego 43

09:15

16:45

160

Płock, Stacja paliw Orlen, ul. Kolejowa 46

06:30

19:45

200

Poznań, Dworzec Poznań Główny PKP peron - bezpośrednio przy pociągu IC rel. Szczecin - Kraków 

08:40

19:20

200

Radom, S7 MOP Zakrzew Zach. kierunek Kraków (powrót MOP Zakrzew Wsch.)

07:45

18:00

160 

Rzeszów, Stacja paliw ORLEN, ul. Krakowska 291

09:30

16:30

80

Siedlce, Stacja paliw SHELL, ul. Brzeska 43 

03:45

22:15

160

Słupsk, Stacja paliw ORLEN, ul. Gdańska 18a 

00:30

0:30[+1]

240

Szczecin, Stacja paliw CIRCLE-K, ul. Gryfińska 60 róg ul. Struga

03:30

22:00

200

Tarnów, Stacja paliw LOTOS, MOP Rudka A4 kier. Kraków (powrót MOP Komorów A4 k. Rzeszów)

10:45

15:30

120[!!]

Toruń, Parking przed dworcem PKP, Toruń Miasto (ul. Skrzyńskiego)

05:15

19:45

200

Trzebinia, Parking przed dw. PKP, Zajazd Pod Zegarem

14:00

13:30

80

Warszawa, Parking Stadion Narodowy pomiędzy PKP W-wa Stadion a Al. Zieleniecką

06:00

19:30

160

Włocławek, A1 MOP Machnacz Płd. przy Mc’Donalds (powrót MOP Machnacz Płn.)

06:00

19:00

200

Wrocław, Bielany Wrocławie, Stacja Paliw AMIC ENERGY, ul. Czekoladowa 16 (przy Pizza Hut)

09:30

16:30

120

Zambrów, Stacja Paliw ORLEN, ul. Ostrowska 31

02:00

23:45

200

Zielona Góra, MOP Racula przy S3 kier. Legnica (na powrocie kier. Szczecin)

05:30

19:45

160