SKLANIAK obóz wędrowny w Górach Sowich i w Górach Stołowych 
(obóz łatwy)

GÓRY SOWIE i GÓRY STOŁOWE "SKALNIAK" wiek uczestników: 13-19 lat

Po raz już kolejny zapraszamy w Skalne Sudety a dokładniej w Góry Sowie pełne tajemnic oraz w niepowtarzalne Góry Stołowe. Obóz o zmiennych krajobrazach, klimatycznych miejscach.

„SKALNIAK” to nietrudny technicznie obóz dedykowany szczególnie osobom rozpoczynającym swoją przygodę z górskim wędrowaniem. Trasy są różnorodne, raczej spacerowe, jednak ze znacznymi ekspozycjami. Proponujemy dwie bazy noclegowe w Sokolcu – Góry Sowie i w Pasterce – Góry Stołowe – skąd wychodzimy na wycieczki. Podczas wędrówek zaliczmy m.in. Wielką Sowę, Kalenicę, Szczelinie Wielki, Błędne Skały oraz Broumowskie Steny w czeskiej części Gór Stołowych, w miarę możliwości odwiedzimy też urocze miasteczka Nową Rudę oraz Broumov

Noclegi realizujemy najczęściej w namiotach ulokowanych w bezpośrednim sąsiedztwie schronisk, lub w schroniskach. Gwarantuje to stały dostęp do łazienek. Plecaki nosimy bardzo rzadko (czasami trzeba przenieść plecak z parkingu do miejsca noclegu). Na tym obozie jest bardzo dużo miejsc godnych odwiedzenia – wybrane wstępy są w cenie obozu (Sztolnie w Walimiu, Wieża widokowa na Wielkiej Sowie, bilety do P.N. Gór Stołowych, wejście na basen w Nowej Rudzie). Pozostałe płatne dodatkowo – prosimy na ten cel zabezpieczyć po ok 50 PLN (więcej podziemi, więcej basenów, twierdze, kopalnie, itp…). 

Na obozie wymagany paszport lub dowód osobisty!


TERMINY i CENY

SKA 1:   30.6 – 10.7.2018   CENA: 1549 PLN sprzedaż zakończona


INFORMACJE DODATKOWE
START OBOZU:
SOKOLEC k. Nowej Rudy pierwszego dnia obozu, godz. 18:00 (pierwszy posiłek obiadokolacja).
META OBOZU:
KŁODZKO ostatniego dnia obozu, godz. 9:30 (ostatni posiłek śniadanie + prowiant na podróż powrotną). 


CENA OBEJMUJE:
zakwaterowanie – 10 noclegów; wypożyczenie sprzętu turystycznego (namiotu, palnika, butli), wyżywienie; bogaty program pobytu w tym bilety wstępu do parków narodowych, opiekę kadry, ubezpieczenie TUiR AXA (NW - 5000 PLN), podatek VAT.  

UWAGA! Cena nie obejmuje transportu! W zależności od miasta wyjazdu/powrotu dopłata – sprawdź w tabeli poniżej. W przypadku dojazdu własnego – brak dopłaty transportowej. 

Sprawdź ile możesz uzyskać rabatu od podanych cen. Nawet 12% taniej!

INFORMACJE OGÓLNE – OBOZY MŁODZIEŻOWE


TRASY – SKALA TRUDNOŚCI

Aby ułatwić wybór obozu - wstępnie prosimy kierować się odpowiednio znacznikiem "obóz łatwy"; "obóz średni-trudny"; "obóz trudny"
"obóz łatwy" oznacza, że na trasy w miarę możliwości chodzimy bez plecaków, nie nosimy ze sobą prowiantu ani sprzętu biwakowego. Proszę jednak pamiętać, że wszystkie nasze obozy są „z przemieszczeniem”. Na takim obozie nie wymagamy żadnego doświadczenia w danej dziedzinie. Na obóz oznaczony "łatwy" zalecamy zabrać dodatkowy mały plecak.
"obóz średnio-trudny" oznacza, że na trasy chodzimy czasami z plecakami, czasami bez (na obozach tatrzańskich – chodzimy bez plecaków). W zasadzie też nie nosimy ze sobą prowiantu ani sprzętu biwakowego. Na takim obozie wymagamy jednak pewne doświadczenie w danej dziedzinie – przynajmniej wcześniejszy udział w podobnej imprezie.
"obóz trudny" oznacza, że odradzamy go osobom początkującym. Na trasy chodzimy z plecakami, a dodatkowo przemieszczamy się z prowiantem i sprzętem biwakowym, (na obozach tatrzańskich – chodzimy bez plecaków). Na obozach oznaczonych oznakowanych jako "trudny" szczególnie zwracamy uwagę na umiar w pakowaniu.


TRASY

Trasy na naszych obozach są urozmaicone - trudniejsze mieszają się z łatwiejszymi. Każdy bez problemu radzi sobie na szlaku. Którędy pójdziemy uzależnione jest również od warunków atmosferycznych oraz predyspozycji grupy - dlatego nie mamy sztywno rozplanowanych noclegów. Czasami wędrujemy bez plecaków, które „korzystają z transportu”, a czasami idziemy z plecakami. W cenę wliczone są wszelkie koszty transportu sprzętu i osób. Opłacamy również wszelkie bilety wstępu do parków narodowych. Za wstępy do zwiedzanych obiektów i na baseny uczestnicy płacą we własnym zakresie *). Proponowane trasy realizujemy w kierunku podanym lub odwrotnym. Więcej o skali trudności opisane jest szczegółowo przy konkretnych kierunkach.
*) nie dotyczy obozów sudeckich SKALNIAK i ŚNIEŻKA gdzie w cenie są wybrane wstępy do zwiedzanych obiektów, na baseny, itp…


KADRA 

Na naszych obozach młodzieżowych kadra jest zawsze zatwierdzona przez kuratorium oświaty. Opiekunami są prawdziwi pasjonaci górskiego wędrowania. Doświadczenie pozwala na odpowiednie zachowanie się na szlakach w każdych warunkach, a młody wiek na doskonały kontakt z uczestnikami. Na ok. siedmiu uczestników przypada jeden opiekun. Dodatkowo w razie potrzeby zatrudniamy przewodników górskich. Większość naszej kadry gra na gitarze. 


ZAKWATEROWANIE

Noclegi realizujemy w bazach o różnym standardzie – śpimy w schroniskach lub w namiotach. Czasami w bazach namiotowych (duże namioty z materacami). Zdarzają się też noclegi na sianie, a pod warunkiem dobrej pogody i na życzenie uczestników nawet pod gołym niebem. 


WYŻYWIENIE

Na obozach zapewniamy uczestnikom trzy posiłki dziennie. Rano śniadanie, prowiant na czas wędrówek oraz wieczorem ciepły obiad. Posiłki sporządzane są pod okiem kadry przez uczestników z produktów zakupionych przez organizatora lub gotowe posiłki zamówione w barach i restauracjach w miejscowościach, na trasie naszej wyprawy. Wyżywienie jest dostosowane do upodobań uczestników tzn., zakupując produkty (dużo świeżych warzyw i owoców, czekolada, płatki, mleko), kadra ustala z grupą, co najlepiej zakupić. Jedzenia zakupuje się tyle ile potrzeba tzn. nie jest ono szczególnie wydzielane i nikt głodny od stołu nie ma prawa odejść. Na czas podróży powrotnej wszyscy uczestnicy otrzymują suchy prowiant. Jedynie wodę mineralną na czas wędrówek uczestnicy zakupują sobie sami wg gustu i upodobań. 


NIEZBĘDNY EKWIPUNEK – OBOZY WĘDROWNE PIESZE

Sprzęt: śpiwór (powinien być odpowiednio ciepły – noce w namiotach są zimne, mniej odporny śpiwór można uzupełnić wkładem – kocem z polaru), karimata, menażka (miska) metalowa, sztućce (niezbędnik), kubek, latarka, okulary przeciwsłoneczne, kapelusz lub chusta na głowę, przybory do higieny osobistej + krem do opalania, ręcznik, preparaty przeciw insektom. Dokumenty: ważna legitymacja szkolna lub studencka, wypełniona karta kolonijna*. Na obozie „SKALNIAK” – obowiązkowo należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty (zalecane również na obozach GSB). Obuwie i ubiór: buty trekkingowe, buty zmienne (trampki lub adidasy), klapki + strój kąpielowy, kurtka przeciwdeszczowa z kapturem, kurtka lub bluza polarowa, płaszcz foliowy - przeciwdeszczowy, ciepły sweter (najlepiej golf), koszulki z krótkim rękawem spodnie długie i krótkie, bielizna. A wszytko to powinno być spakowane w plecak. Zalecamy spakować rzeczy w nieprzemakalne folie. Oczywiście przestrzegamy przed nadmiarem bagażu – wiele rzeczy po przemyśleniu staje się zbędnych. Zachęcamy natomiast do zabrania aparatów fotograficznych – gwarancja niepowtarzalnych zdjęć.
*) Dotyczy osób niepełnoletnich


TRANSPORT uwagi ogólne:

Podczas podróży uczestnikami opiekują się kadra lub konwojenci. Uczestnicy mają obowiązek posiadać ze sobą wypełnioną kartę kwalifikacyjną oraz ważną legitymację szkolną. Uwaga! W sezonie, w czasie przejazdów czynny jest dyżurny numer telefonu dostępny poniżej. Pod tym numerem uzyskacie Państwo informacje o przebiegu jazdy wszystkich naszych grup, ewentualnych opóźnieniach. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny poniżej oraz na Umowie-Zgłoszeniu. Organizator ma prawo do zmian w rozkładzie jazdy. W takim przypadku Klienci zostaną przez organizatora o zmianach powiadomieni. Niezależnie od powyższego wszystkie informacje można uzyskać dzwoniąc do biura lub sprawdzając się na stronie internetowej.

Przejazdy na nasze obozy realizujemy w oparciu o autokary, mikrobusy, pociągi. Godziny przyjazdów i dojazdów mogą ulec zmianom niezależnym od organizatora (przewoźnika). W takich przypadkach prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Prosimy zwrócić uwagę na datę wyjazdu / powrotu - szczególnie dotyczy godzin nocnych. Uczestnicy mają obowiązek posiadać ważną legitymację szkolną lub studencką uprawniającą do zniżek na przejazdy pociągami. Uwaga! W związku z możliwością przesiadek prosimy o spakowanie bagaży najlepiej w jeden plecak - tak aby mieć "wolne ręce" w czasie np. przejść pomiędzy peronami. Ze względu na to, że zbieramy uczestników z całego kraju - może się zdarzyć, że przejazd nie odbywa się najkrótszą trasą! Generalna zasada przejazdu jest taka, że wszyscy uczestnicy, z całego kraju udają się kilkoma trasami do Gliwic, gdzie następują przesiadki na autokary docelowe 

Organizator NIE ODPOWIADA za nie stawienie się uczestnika w odpowiednim czasie na miejsce zbiórki (wyjazdu). Na osoby spóźnialskie nie czekamy. W przypadku jeśli wystąpi problem z odnalezieniem autokaru, pociągu (konwojenta) prosimy o natychmiastowy kontakt do kadry (nr na komunikacie) lub na tel. dyżurny (nr poniżej).  


KONTAKT w czasie przejazdu        

Klub Podróżnika R3B.PL 606235702  to nasz tel. dyżurny czynny w czasie przejazdów i trwania obozów.Rozkład Jazdy, dopłaty transportowe
Ceny-dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony.
[-1] przy godzinie odjazdu oznacza wyjazd dzień wcześniej niż data rozpoczęcia obozu.
[+1] przy godzinie powrotu oznacza przyjazd dzień później niż data zakończenia obozu.

Miejsce zbiórki wyjazdu/powrotu cena dopłata wyjazd godzina powrót godzina
Białystok  Stacja paliw SHELL, al. 1000-lecia Państwa Polskiego 72  180 02:00 23:00
Bydgoszcz  Stacja paliw ORLEN, ul. Wyszyńskiego 29A   180 03:00 22:00
Ciechanów  Stacja paliw ORLEN, ul. Sońska 4  160 04:00 19:30
Częstochowa  Stacja paliw BP, ul. Wojska Polskiego 263 (przy Mc'Donalds)  120 09:45 16:00
Elbląg  Stacja paliw LOTOS, al. Grunwaldzka 4 (przy Mc'Donalds)  200 00:15 22:45
Gdańsk  Stacja paliw ORLEN, ul. Dąbrowskiego 4 (450m od PKS i PKP)  200 00:15 23:55
Gliwice  Plac autokarowy ul. Pionierów 8 (była zajezdnia PKS, dworzec Sindbad)  100 11:30 14:30
Głogów  Stacja paliw BP, ul. Legnicka 16  160 06:00 20:15
Gorzów Wlkp. Stacja paliw BP, ul. Kasprzaka 8 (przy węźle DK22/S3)  180 03:15 22:30
Grudziądz  Stacja paliw CIRCLE-K, Stare Marzy, Świecka (okolice węzła A1/DK 91)  180 01:45 22:45
Katowice  Stacja paliw ORLEN, ul. Murckowska 22  100 11:15 15:15
Kielce  Stacja paliw ORLEN, ul. Łódzka 266  120 08:15 17:30
Koszalin  Stacja paliw Orlen, ul. Gnieźnieńska 39 (naprzeciwko CH Atruim)  200 00:15 1:00 [+1] 
Kraków  Parking przy dworcu PKP Kraków Płaszów, ul. Dworcowa  120 09:15 17:00
Legnica  Stacja paliw LOTOS, ul. Nowodworska 30 (róg Jaworzyńskiej)  160 07:45 18:30
Leszno  Stacja paliw ORLEN, ul. Piłsudskiego 6  160 06:45 19:30
Lubin  Stacja paliw CIRCLE-K, ul. Piłsudskiego 1 (przy Mc'Donalds)  160 07:00 19:15
Lublin  Stacja paliw BP, ul. Północna 30 (przy al. Solidarności)  160 05:00 20:30
Łomża  Stacja paliw ORLEN, ul. Wojska Polskiego 179  180 03:15 22:00
Łódź  Stacja paliw SHELL, ul. Rokicińska 192 (przy hali Selgros)  150 07:30 18:00
Mława  Stacja paliw LOTOS, ul. Polna 39  160 03:15 20:00
Nowa Sól  Stacja paliw ORLEN, ul. Wojska Polskiego   180 05:30 20:45
Olsztyn  Stacja paliw CIRCLE-K, ul. Pstrowskiego 10a (przy KFC)  180 02:00 21:00
Opole  Stacja paliw BP, ul. Wrocławska 106 (przy Mc'Donalds)  120 10:30 16:00
Ostrołęka  Stacja paliw ORLEN, ul. I Armii WP 7  160 03:45 21:30
Ostróda  Stacja paliw ORLEN, Szosa Elbląska 2  200 01:00 22:00
Piła  Stacja paliw ORLEN, al. Powst. Wlkp. 102 (przy Kauflandzie)  180 03:00 22:45
Piotrków Tryb. Stacja paliw LUKOIL, ul. Sikorskiego 8 (przy sklepie Lidl)   120 08:15 17:15
Płock  Stacja paliw Orlen, ul. Kolejowa 46  150 06:00 19:15
Polkowice  Parking przy McDonalds, ul. Młyńska 16 (róg Ogrodowej)  160 06:30 19:45
Poznań  Stacja paliw SHELL, ul. 28 czerwca 1956, róg ul. Dolna Wilda (przy Lidlu)  180 05:00 21:45
Puławy  Stacja paliw ORLEN, ul. Lubelska 47  160 06:00 19:30
Radom  Stacja paliw STATOIL, ul. Czarnieckiego 73 (przy Mc'Donalds)  140 07:00 18:45
Rzeszów  Stacja paliw SHELL, ul. Reymonta 3 (Krakowska przy Wiadukcie Śląskim)  120 07:00 19:30
Słupsk  Stacja paliw SHELL, ul. Szczecińska 36h (przy Mc'Donalds)  200 23:00 [-1]  2:00 [+1] 
Szczecin  Stacja paliw CIRCLE-K, ul. Gryfińska 60 (róg Struga)  200 01:45 23:45
Szczecinek  Parking przed dworcem PKP, ul. Dworcowa  200 01:45 23:55
Świebodzin  Parking przed TESCO, ul. Sulechowska 8  180 04:00 21:45
Tarnów  Stacja paliw GROSAR, al. Jana Pawła II 20  120 08:15 18:15
Toruń  Stacja paliw ORLEN, ul. Łódzka 83-85   180 04:00 21:00
Warszawa  Parking przy Torwarze, ul. Łazienkowska (róg Wisłostrady)  150 06:00 19:30
Włocławek  Parking przed Halą Mistrzów (OSiR), ul. Chopina 8 (róg Górskiego)  160 05:00 20:15
Wrocław  Bielany Wrocławskie stacja paliw LUKOIL, ul. Czekoladowa 16  140 09:00 17:30
Zielona Góra  Stacja paliw ORLEN, ul. Sulechowska 65 (przy rondzie)  180 04:45 21:15