41 Jesienny Rajd 3 Baców 18-21.10.2018

BIESZCZADY -  JESIENNY RAJD 3 BACÓW 

Po raz 41 serdecznie zapraszamy do udziału w naszej sztandarowej imprezie. Podobno dawno nie byliśmy jesienią w Bieszczadach - no to jedziemy. Rajd będzie nieznacznie różnił się od poprzednich. Po pierwsze (to już bywało) - jest tylko 25 miejsc - czyli kto pierwszy ten lepszy. Jest to związane praktycznie z objętością chałup, ale tez zapotrzebowaniem na imprezy kameralne, bez podziału na trasy... Po drugie - w celu potwierdzenia rezerwacji wpłacamy całą kwotę wpisowego. Po trzecie na rajdach jesiennych w cenie wpisowego zawsze były śniadania. Na tym rajdzie będzie najpierw w czwartek 18.10 powitalny bigos na bogato jako kolacja powitalna w Łupkowie (wegetarianie łazanki z kapustą. Na zakończenie w niedzielę 21.10 będzie pożegnalne śniadanie (żurek lub jajecznica plus dodatki bajery w Cisnej). Śniadanie ma nas zorganizować do szybkiego powrotu (będzie alkomat) - bo trzeba na wybory samorządowe zdążyć!. Po czwarte rajd jest z delikatną marżą - ostatnie księgową oznajmiła, że były lekko na minusie a to demotywujące. Po piąte - wprowadzamy nową zniżkę dla żaków - czyli dodatkowe 5% - bo Ci to nigdy kasy nie mają a 5% w tym przypadku to 2, słownie dwa piwa. To tyle wyjaśnień - reszta bez zmian - czyli wędrujemy i bawimy się na maksa. 

Oficjalny start rajdu dnia 18.10.2018 (czwartek) w Komańczy na peronie PKP - godz. 10:00. Idziemy dowolną trasą w stronę Łupkowa. Może przez Jeziorka Duszatyńskie (pewnie wyschły tego lata), albo granicą nad tunelem, albo przez lotnisko w Smolniku. W każdym razie o 16:00 zaczynamy kolacją powitalną w gościnnym jak zawsze Łupkowie. Tam nocleg nr 1.
W piątek ruszamy dzikim szlakiem granicznym w stronę Balnicy prosto na stację kolejki bieszczadzkiej, tam w objęciach dobrze zaopatrzonego barku-sklepiku spędzimy noc nr 2.
W sobotę najdłuższy odcinek trasy - można iść na co najmniej dwa fajne sposoby - albo przez Wolę Michową i Wołosań - prosto pod Hona w Cisnej albo przez Roztoki Górne, Jasło (taka fajna mała poprzeczna połonina z extra widokiem). Tu zejście zahacza najpierw o Cisną - a tam wiadomo ugoszczą nas Siekierezada, Troll i zawsze przyjazny Kudłaty Anioł... Osoby idące prze Wołosań po zrzuceniu plecaków na pewno też się sprowadzą do powyższych atrakcji ;). Codziennie podsumowanie, na pamiątkę buffik zaprojektowany przez Wróżkę Zębuszkę a dla tych co nie dostali - śpiewnik klubowy R3B... 
W niedzielę od 7:30 śniadanie, pożegnania i oficjalny koniec rajdu... 
W czasie tego rajdu nie zapewniamy przewodnika górskiego - tzn chodzimy we własnym zakresie - oczywiście po zaplanowanych, przemyślanych trasach. Miejsca noclegowe to "chaty", gdzie nocleg odbywa się na materacach lub tzw "glebie" - prosimy o zabranie karimat. Osoby które zapiszą się na końcu listy - z założenia śpią właśnie na karimatach. Będzie nas dużo - więc bedziemy się przytulać ;) 
Jeszcze kilka słów o "zerówce" - jest plan, żeby powtórzyć nockę w Jaśliskach z wizytą w Czeremsze, inny plan mówi żeby ulokować się Pod Małą Rawką -w odezwie, że za mało Połonin na tej edycji rajdu. No to bardzo proszę przy zapisywaniu się napisać czy Jaśliska, czy Rawki czy po postu Start (rajd bez zerówki). Wyniki plebiscytu ogłoszę mam nadzieje do końca września...

Dodatkowe informacje:
Auta - możecie zostawić a) na mecie w Cisnej, b) w Zagórzu w okolicach PKP 8:55 odjeżdża pociąg do Komańczy - przyjazd 9:45, c) gdzie chcecie :)
Wiadomo już, że nie będzie autokaru na trasie z Koszalina / Szczecina w Bieszczady. Więc każdy jedzie na własną rękę.
Oczywiście przy zapisywaniu podajcie plan jak chcecie dojechać. Na pewno uda się to pogrupować, coby taniej i przyjemniej było.

REZERWACJE, KOLEJNOŚĆ ZAPISÓW:
Uwaga - ilość miejsc ograniczona do 25 (tyle się mieści maksymalnie w chałupach na trasie). Więc kolejność rezerwacji ma decydujące znaczenie - dotyczy to też osób, które mają gratisa (znaczy rabat 90%) za udział w 7 poprzednich edycjach rajdu!!! Nie przegapcie!

CENA (wpisowe): 240 PLN
(minus 5% = 228 PLN, minus 10% = 216 PLN, minus 90% = 24 PLN)

TERMIN:
18.10 – 20.10.2018 - rezerwuj miejsce

CENA WPISOWEGO OBEJMUJE:
Zakwaterowanie 3 noclegi w schroniskach - chatkach (sale wieloosobowe, z możliwością gleby, dostęp do bieżącej, zimnej wody, toalety poza budynkiem), 1x obiad na starcie rajdu i 1x śniadanie na mecie, opłaty klimatyczne, bufek pamiątkowy, śpiewniczek rajdowy*, ubezpieczenie NW - AXA.

Dojazd na rajd we własnym zakresie
Start: Komańcza PKP - czwartek godz. 10:00 (obiadokolacja 16:00 w Łupkowie)
Meta: Bacówka PTTK Pod Honem w Cisnej - niedziela po śniadaniu

ZNIŻKI i DOPŁATY:
  • VIP-5 rabat 5% (dla osób, które wzięły udział w przynajmniej jednej, dowolnej imprezie organizowanej przez R3B.PL z min. 1 noclegiem). Ten rabat można sumować z ZAK-5.
  • ZAK-5 rabat 5% (dla czynnych uczniów szkół średnich, studentów z ważna legitymacją szkolną / studencką). Ten rabat można sumować z VIP-5.
  • VIP-90 rabat 90% (dla osób które, zaliczyły dotychczas 7 rajdów - biorą udział w edycji jesiennej gratis! Proszę w uwagach zaznaczyć na których rajdach byliście) ;) (z przyczyn fiskalno-organizacyjnych zmiana ze 100% zniżki na 90% - mam nadzieję, że zgodnie z naszymi rozmowami potraktujecie tę zmianę ze zrozumieniem). Ten rabat się nie sumuje z innymi

INFORMACJE OGÓLNE – RAJD 3 BACÓW:
NIEZBĘDNY EKWIPUNEK – OBOZY WĘDROWNE PIESZE
Sprzęt: śpiwór (lekki, schroniskowy), karimata, menażka (miska) metalowa, sztućce (niezbędnik), kubek, latarka, okulary przeciwsłoneczne, kapelusz lub chusta na głowę, przybory do higieny osobistej + krem do opalania, ręcznik, preparaty przeciw insektom. Dokumenty: dowód osobisty (bo pasmo graniczne), Obuwie i ubiór: buty trekkingowe, buty zmienne (trampki lub adidasy), klapki + strój kąpielowy, kurtka przeciwdeszczowa z kapturem, kurtka lub bluza polarowa, płaszcz foliowy - przeciwdeszczowy, ciepły sweter (najlepiej golf), koszulki z krótkim rękawem spodnie długie i krótkie, bielizna. A wszytko to powinno być spakowane w plecak. Zalecamy spakować rzeczy w nieprzemakalne folie. Oczywiście przestrzegamy przed nadmiarem bagażu – wiele rzeczy po przemyśleniu staje się zbędnych. Zachęcamy natomiast do zabrania aparatów fotograficznych – gwarancja niepowtarzalnych zdjęć.
Uwaga - większość naszych imprez odbywa się na pograniczu - zachęcamy do posiadania paszportu lub dowodu osobistego.
*) Dotyczy osób niepełnoletnich
INFO:
Masz uwagi lub pytania - prosimy o kontakt:
Irek 606235702 / irek@r3b.pl (organizacja imprezy).