47 Letni Rajd 3 Baców - Góry Kaczawskie  

i znowu przecieramy szlaki...

GÓRY KACZAWSKIE 47 letni RAJD 3 BACÓW 23-27.09.2020

47 raz zapraszamy do udziału w naszej sztandarowej imprezie. Jest to rajd przeniesiony z powodu pandemii z wiosny na końcówkę lata. Nieznacznie wzrosło też wpisowe. Przejdziemy przez niepozorne pasmo Gór Kaczawskich, omijanych przez masowy ruch turystyczny, a potrafiące zaskoczyć rzeźbą i urokiem. Miejsca noclegów z kolei sprzyjają wieczorom przy ognisku, jako że pogoda jest zamówiona to zapewne spędzimy przy nich kilka z nich. Zarówno start jak i meta są przy linii kolejowej oddalone kilkanaście minut jazdy pociągiem od Jeleniej Góry gdzie można zostawić samochody. Propozycja trasy która może ulec małym modyfikacjom na na bieżąco wygląda następująco:

Dzień 0 "ZERÓWKA" wtorek 22.9.2020 
Chatka Robaczka w Szklarskiej Porębie 
Opcjonalny nocleg płatny dodatkowo 35/40 złotych
Po południu zjeżdżamy się znowu w znanym nam dobrze prywatnym schronisku w Szklarskiej Porębie Górnej żeby po podróży zebrać siły na rajd. Z rana schodzimy na pociąg (dodatkowo ok 10 złotych pełny bilet) i kierujemy się na start rajdu. 

Dzień 1 środa 23.9.2020
Start - Rybnica dworzec kolejowy, 9:54
Pozostawiwszy samochody w Jeleniej Górze lub Szklarskiej Porębie. Na start czeka nas prawdziwa bomba, naprawdę malownicza trasa z biegiem Bobru i nad Zalewem Pilchowickim na końcu której zwiedzimy ruiny XII- wiecznego zamku z widokiem na Wleń. W SSM w Łupkach nocleg 1/4.

Dzień 2 czwartek 24.9.2020
Po śniadaniu będziemy kierować się w górę, aż zdobędziemy jeden z najwyższych szczytów pasma- Okole z którego zejdziemy na nocleg do Lubiechowej. Wieczorem ognisko pod wiatą albo sala kominkowa, nocleg 2/4.

Dzień 3 piątek 25.9.2020
Dzień luźny, jako że nie zmieniamy miejsca noclegu. Propozycja na ten dzień to spacer po okolicznych lasach zwieńczony jedną z najbardziej spektakularnych atrakcji w tej okolicy- Organami Wielisławskimi. Potem wiatka , nocleg 3/4.

Dzień 4 sobota 26.9.2020
Tego dnia po śniadaniu kierujemy się w stronę najwyższych szczytów pasma z których zejdziemy od miejscowości Komarno gdzie nasz ostatni nocleg i ostatnia impreza- w "Szałasie Muflon", nocleg 4/4.

Dzień 5 niedziela 27.9.4.2020
Po śniadaniu schodzimy do Janowic Wielkich skąd z łatwością można dotrzeć koleją czy to do Jeleniej Góry (13:17, 14:44), czy do Wrocławia (13:40, 15:44). Dla dysponujących czasem pozostaje jeszcze fenomenalny wbudowany w skały zamek Bolczów, bądź obiad w Browarze Miedzianka.

Oczywiście dokładnie jakimi trasami pójdziemy w dużej mierze zależy od warunków atmosferycznych, ale zapewne będzie żaróweczka ;)

Zapraszamy wszystkich.

CENA (wpisowe): 
440 PLN (patrz zniżki poniżej)

TERMIN RAJDU:
23.09 - 27.09.2020

CENA WPISOWEGO OBEJMUJE:
  • Zakwaterowanie 4 noclegi w schroniskach górskich
  • Wyżywienie: 4x śniadanie 
  • Prowadzenie rajdu :)
  • Bilet wstępu na zamek we Wleniu
  • Śpiewnik Klubowy R3B*) 
  • Ubezpieczenie NW - AXA.
  • Podatek VAT 22% marża

Dojazd na rajd we własnym zakresie. Sugerujemy kolej żelazną, a zmotoryzowanym pozostawienie auta we Wrocławiu lub w Jeleniej Górze;)

ZNIŻKI i DOPŁATY:
VIP-05 rabat 5% (dla osób, które wzięły udział w przynajmniej jednej, dowolnej imprezie organizowanej przez R3B.PL z min. 1 noclegiem).
STD-05 rabat 5% (dla uczniów i studentów do 26 roku życia, dla emerytów, rencistów, oraz dla honorowych dawców krwi).

Rabaty można sumować

UWAGI:
Osoby z dietą wegetariańską proszone o wpisanie tego w uwagach w momencie dokonywania rezerwacji.
Osoby które nie mogą wziąć udziału w całym rajdzie mogą oczywiście skrócić pobyt, jednak wpisowe pozostaje bez zmian, a uzyskana w ten sposób nadwyżka budżetowa zostanie wykorzystana w sposób wysoce pożądany! Oczywiście podczas spożywania nadwyżki będziemy głośno wspominać darczyńcę ;)

Zaproponowana powyżej trasa może ulec zmianie - jest to tylko plan!
Nocleg "0" jeśli ktoś sobie życzy - proponujemy w Szklarskiej Porębie U Robaczka +35/40 PLN
Na życzenie wystawiamy fakturę VAT

*) Dla każdego tylko raz... Śpiewnik będzie spersonalizowany, z możliwością wpinania i wypinania kartek (segregator, kartki A5, dużo kartek),

INFORMACJE OGÓLNE – RAJD 3 BACÓW:
NIEZBĘDNY EKWIPUNEK – OBOZY WĘDROWNE PIESZE, RAJDY
Sprzęt: śpiwór (lekki, schroniskowy), kubek, latarka, okulary przeciwsłoneczne, przybory do higieny osobistej + krem do opalania, ręcznik.
Dokumenty: większość naszych imprez odbywa się na pograniczu - zachęcamy do posiadania paszportu lub dowodu osobistego
Obuwie i ubiór: buty trekkingowe, buty zmienne (trampki lub adidasy), klapki + strój kąpielowy, kurtka przeciwdeszczowa z kapturem, kurtka lub bluza polarowa, czapka zimowa, rękawiczki, szalik, ciepły sweter (najlepiej golf), koszulki z krótkim rękawem spodnie długie i krótkie, bielizna. A wszytko to powinno być spakowane w plecak. Zalecamy spakować rzeczy w nieprzemakalne folie. Oczywiście przestrzegamy przed nadmiarem bagażu – wiele rzeczy po przemyśleniu staje się zbędnych. Zachęcamy natomiast do zabrania aparatów fotograficznych, instrumentów muzycznych.

INFO:
Masz uwagi lub pytania - prosimy o kontakt:
Marek 728520124 (kierownik rajdu - jednak nie zawsze odbiera telefon, ale prawie zawsze odpisuje w messengerze)
Irek 606235702 / irek@r3b.pl (dodatkowe informacje).