39 Wiosenny Rajd 3 Baców - Góry Sowie i Góry Bardzkie

i znowu przecieramy szlaki...

GÓRY SOWIE i GÓRY BARDZKIE - 39 RAJD 3 BACÓW 

Już po raz 39 -  zapraszamy do udziału w naszej sztandarowej imprezie. 
Tym razem wszystko inaczej. Wbrew tradycji - po raz pierwszy w swej historii edycja wiosenna nie pójdzie przez Bieszczady. Zgodnie z Waszymi sugestiami przecieramy szlaki bliżej cywilizacji - czyli w Sudetach. Bieszczady muszą poczekać do jesieni! Ale wróćmy do wiosny, plan jest taki:

Dzień 1 (środa): O godz. 10:00 startujemy ze stacji Wałbrzych Główny skąd śladami kolei przejdziemy do Jedliny Zdrój i docelowo do Jedlinki gdzie stoi barokowy pałac z browarem obok!. Później wejdziemy już w Góry Sowie, przejdziemy pod szczytem Włodarza, aby zejść na Przełęcz Sokolą i zatrzymać się w Schronisku Orzeł. Obiadek i nocleg 1/4.
Dzień 2 (czwartek): W czwartek gramy - gramy wokół masywu Wielkiej Sowy. Przy okazji zobaczymy skałki, nowy taras widokowy oraz wejdziemy na Wieżę Widokową na Wielkiej Sowie. Obiadek a wieczorem... Nocleg 2/4.
Dzień 3 (piątek): W piątek odwiedzimy podziemny kompleks Osówka (bilety 18/24 PLN), powrót do schroniska po plecaki - niedługi spacer na Przełęcz Jugowską do pięknie położonego poniżej schroniska Zygmuntówka w którym nocujemy. Obiadek, dużo gitary, nocleg 3/4.
Dzień 4 (sobota): Tego dnia skierujemy się ku Srebrnej Górze, Po drodze wejdziemy na wieżę widokową na Kalenicy, przejdziemy przez Przełęcz Woliborską (foto z serduszkiem), zobaczymy "nieczynne" zabudowania wchodzące w skład Twierdzy Srebrnogórskiej (Samą Twierdzę zwiedzimy jutro) po czym zejdziemy do byłego już miasta Srebrna Góra gdzie nocujemy w Domu Wypoczynkowym Wacuś. Obiadek, może jakaś karczma i nocleg 4/4.
Dzień 5 (niedziela): Rano chętni będą mogli zwiedzić Największą w Europie Twierdzę Górską (bilety 14/18 PLN), a potem przez Góry Bardzkie idziemy do stacji kolejowej Bardo Śląskie - tam ok 15:00 zakończenie rajdu.

Oczywiście jakimi trasami pójdziemy w dużej mierze zależy od warunków atmosferycznych, ale zapewne będzie żaróweczka ;)

Zapraszamy wszystkich.

Start 11 kwietnia godz. 10:00 PKP Walbrzych Główny
Meta 15 kwietnia godz. 15:00 PKP Bardo Śląskie

CENA (wpisowe): 
350 PLN (patrz zniżki poniżej)

TERMIN RAJDU:
11.04 – 15.04.2018 miejsca są - rezerwuj

CENA WPISOWEGO OBEJMUJE:
Zakwaterowanie 4 noclegi w schroniskach górskich, domach wczasowych, pensjonatach,
Wyżywienie: 4x wieczorny, solidny, ciepły posiłek
Opłaty klimatyczne, 
Śpiewnik Klubowy R3B*) 
Ubezpieczenie NW - AXA.

Dojazd na rajd we własnym zakresie. Sugerujemy kolej żelazną, a zmotoryzowanym pozostawienie auta we Wrocławiu ;)

ZNIŻKI i DOPŁATY:
VIP-05 rabat 5% (dla osób, które wzięły udział w przynajmniej jednej, dowolnej imprezie organizowanej przez R3B.PL z min. 1 noclegiem).

UWAGI:
Osoby z dietą wegetariańską proszone o wpisanie tego w uwagach w momencie dokonywania rezerwacji.
Osoby które nie mogą wziąć udziału w całym rajdzie mogą oczywiście skrócić pobyt, jednak wpisowe pozostaje bez zmian, a uzyskana w ten sposób nadwyżka budżetowa zostanie wykorzystana w sposób wysoce pożądany! Oczywiście podczas spożywania nadwyżki będziemy głośno wspominać darczyńcę ;)

W przypadku dużej ilości zgłoszeń - zaproponujemy dodatkowe trasy.
Zaproponowana powyżej trasa może ulec zmianie - jest to tylko plan!
Nocleg "0" jeśli ktoś sobie życzy - proponujemy we Wrocławiu
Na życzenie wystawiamy fakturę VAT

*) Dla każdego tylko raz... Śpiewnik będzie spersonalizowany, z możliwością wpinania i wypinania kartek (segregator, kartki A5, dużo kartek),

Oprócz piosenek będą certyfikaty udziału w imprezie, miejsca na pieczątki ze schronisk, zdjęcia, przepisy kulinarno-rajdowe, itp... Dla dzieci będą nawet miejsca na naklejki ;) To nowość - stąd tak szeroki opis - mam nadzieję, że się sprawdzi :)

INFORMACJE OGÓLNE – RAJD 3 BACÓW:
NIEZBĘDNY EKWIPUNEK – OBOZY WĘDROWNE PIESZE, RAJDY
Sprzęt: śpiwór (lekki, schroniskowy), kubek, latarka, okulary przeciwsłoneczne, przybory do higieny osobistej + krem do opalania, ręcznik.
Dokumenty: większość naszych imprez odbywa się na pograniczu - zachęcamy do posiadania paszportu lub dowodu osobistego
Obuwie i ubiór: buty trekkingowe, buty zmienne (trampki lub adidasy), klapki + strój kąpielowy, kurtka przeciwdeszczowa z kapturem, kurtka lub bluza polarowa, czapka zimowa, rękawiczki, szalik, ciepły sweter (najlepiej golf), koszulki z krótkim rękawem spodnie długie i krótkie, bielizna. A wszytko to powinno być spakowane w plecak. Zalecamy spakować rzeczy w nieprzemakalne folie. Oczywiście przestrzegamy przed nadmiarem bagażu – wiele rzeczy po przemyśleniu staje się zbędnych. Zachęcamy natomiast do zabrania aparatów fotograficznych, instrumentów muzycznych.

INFO:
Masz uwagi lub pytania - prosimy o kontakt:
Marek 728520124 (kierownik rajdu - jednak nie zawsze odbiera telefon, ale prawie zawsze odpisuje w messengerze)
Irek 606235702 / irek@r3b.pl (dodatkowe informacje).
Karolina 694103403 / karolina@r3b.pl (administracja i księgowość).