inne obozy: |  diablak  |  halny  |  dunajec  |  magura  |  huculski  |  szwejk  |  dziki san  |  połoniny  |  muszyna  |  piecki  |


"Baza Podhale 2024
Obóz Odkrywców (łatwy)
Tatry * Pieniny * Energylandia 

"BAZA PODHALE" wiek uczestników: 11-15 lat


ZAKOPANE * AQUA PARK * PIENINY * ENERGYLANDIA  


Tym razem na obóz przeznaczony dla ciut młodszej młodzieży zapraszamy do Zakopanego. Jak na większości naszych obozów na "Bazie Podhale" również będziemy wędrować, ale tym razem nie tylko będą góry - odwiedzimy wiele ciekawych miejsc. Będzie bardzo rozrywkowo i aktywnie. Spędzimy cały dzień w Energylandii, zwiedzimy Zakopane, odbędziemy kilka wycieczek górskich w Tatrach i w Pieninach. Nie zabraknie wizyty Aquaparku. Oczywiście będą też ogniska, oraz klasyczne gry i zabawy kolonijne...  

Obóz ze względu na charakter i przeznaczenie należy do kategorii tych łatwych. Na wycieczki chodzimy z małymi plecakami. Noclegi (8) realizujemy częściowo w Pensjonacie Góralskim na Rybkówce w Zakopanem gdzie będzie nasza tytułowa Baza Podhale oraz w namiotach podczas eksploracji okolic - Energylandia (1). Większość posiłków spożywamy w miejscu zakwaterowania w Zakopanem. Pozostałe posiłki to już zależnie od trasy. W każdym razie gwarantujemy pełne wyżywienie podczas trwania całego obozu. Plecaki (te duże bagażowe) nosimy bardzo rzadko, czasami trzeba przenieść plecak z parkingu do miejsca noclegu.


TERMINY I CENY

  • XPH 6:   30.7 – 08.8.2024   CENA: [2590] PLN [REZERWUJ - klik] miejsca są

OBECNE PROMOCJE od 4% do 20%


INFORMACJE DODATKOWE

PLAN OBOZU

30.07.2024 wtorek - dzień 1: 


START obozu dla osób z dojazdem własnym*) zbiórka godz. 17:00 
okolice dworców w Zakopanem (ze względu na przebudowę dworców -dokładne miejsce ustalamy indywidualnie). Zakwaterowanie w pensjonacie, obiadokolacja, noclegi (1-8/9)

31.07 - 06.08.2024 środa / wtorek - dni 2 - 8: 
Pobyt w Zakopanem, realizacja programu w tym m.in. wycieczki górskie w Tatry (Hala Gąsienicowa, Dolina Kościeliska), na Gubałówkę, zwiedzanie Zakopanego (Krupówki, Stary Kościółek, Cmentarz na Pęksowym Brzysku, Muzeum Tatrzańskie, Skocznia Narciarska na Wielkiej Krokwi. Podczas pobytu wycieczki w Pieniny, do aquaparku. Wieczorami gry i zabawy, ogniska w miejscu zakwaterowania.
07.08.2024 środa - dzień 9:
po śniadaniu, wykwaterowanie przejazd autokarem do Zatoru do Energylandii - całodzienna zabawa w największym parku rozrywki. W trakcie zabawy obiad, przekąski. Wieczorem zakwaterowanie (rozbicie obozu) na kempingu w Zatorze, nocleg (9/9).
08.08.2024 czwartek - dzień 10:
po śniadaniu, wykwaterowanie (zwinięcie obozu), przejazd powrotny do Krakowa. O godz. 13:15 META obozu dla osób z dojazdem własnym*) oraz dla osób wracających do Krakowa.

*) osoby wsiadające/wracające w/do innych miastach - szczegółowy rozkład jazy poniżej.CENA OBEJMUJE:

transport autokarem (do wyboru wyjazd z ponad 30 miast - dopłata zależna od wybranego miasta), zakwaterowanie – 9 noclegów (8x Zakopane, 1x Zator (Energylandia); wyżywienie; bogaty program pobytu w tym bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i do parków narodowych, opiekę kadry, ubezpieczenie UNIQA (NW - 5000 PLN), podatek VAT. 

UWAGA! Transport - w zależności od miasta wyjazdu/powrotu dopłata – sprawdź w tabeli poniżej. W przypadku dojazdu własnego – brak dopłaty transportowej. 

UWAGA! Cena nie obejmuje transportu! W zależności od miasta wyjazdu/powrotu dopłata – sprawdź w tabeli poniżej. W przypadku dojazdu własnego – brak dopłaty transportowej. 

PROMOCJE 2024! Sprawdź ile możesz uzyskać rabatu od podanych cen. Przy rezerwacji do końca roku 2023 jest od 8% nawet do 24% taniej!!!

 
 

INFORMACJE OGÓLNE - OBOZY MŁODZIEŻOWE


SKALA TRUDNOŚCI TRAS

Obóz łatwy oznacza, że na trasy w miarę możliwości chodzimy bez plecaków, nie nosimy ze sobą prowiantu ani sprzętu biwakowego. Proszę jednak pamiętać, że wszystkie nasze obozy są „z przemieszczeniem”. Na takim obozie nie wymagamy żadnego doświadczenia w danej dziedzinie. Na obóz oznaczony "łatwy" zalecamy zabrać dodatkowy mały plecak.
Obóz średnio-trudny oznacza, że na trasy chodzimy czasami z plecakami, czasami bez (na obozach tatrzańskich chodzimy bez plecaków). W zasadzie też nie nosimy ze sobą prowiantu ani sprzętu biwakowego. Na takim obozie wymagamy jednak pewne doświadczenie w danej dziedzinie – przynajmniej wcześniejszy udział w podobnej imprezie.
Obóz trudny oznacza, że odradzamy go osobom początkującym. Na trasy chodzimy z plecakami, a dodatkowo przemieszczamy się z prowiantem i sprzętem biwakowym, (na obozach tatrzańskich – chodzimy bez plecaków). Na obozach oznaczonych oznakowanych jako "trudny" szczególnie zwracamy uwagę na umiar w pakowaniu.


TRASY

Na obozach bazowych na wycieczki chodzimy z małymi pleckami. Jest to obóz "spacerowy" dla osób, które są ciekawe i chętne do poznawania różnych miejsc. Podczas tych obozów nie tylko chodzimy po górach, ale odwiedzamy parki rozrywki, aquaparki, itp...  


KADRA

Na naszych obozach młodzieżowych kadra jest zawsze zatwierdzona przez kuratorium oświaty. Opiekunami są prawdziwi pasjonaci górskiego wędrowania. Doświadczenie pozwala na odpowiednie zachowanie się na szlakach w każdych warunkach, a młody wiek na doskonały kontakt z uczestnikami. Na ok. siedmiu uczestników przypada jedna osoba kadry. Dodatkowo w razie potrzeby zatrudniamy przewodników górskich. Większość naszej kadry gra na gitarze. 


ZAKWATEROWANIE

Noclegi realizujemy w miejscach o różnym standardzie – śpimy w pensjonatach, schroniskach lub w namiotach. Czasami w bazach namiotowych (duże namioty z materacami). Zawsze gwarantujemy dostęp do łazienek.
Na obozie BAZA PODHALE śpimy odpowiednio: 1x w Zatorze (camping, w namiotach), 8x Zakopane (pensjonat góralski, pokoje z łazienkami.


WYŻYWIENIE

Na obozach zapewniamy uczestnikom trzy posiłki dziennie. Podczas pobytu w Zakopanem posiłki zapewniamy w miejscu zakwaterowania. Rano śniadanie, prowiant na czas wędrówek oraz wieczorem ciepły obiad. Podczas całodziennej zabawy w Energylandii - otrzymujemy obiad i prowiant serwowany w Parku Rozrywki. Dodatkowo na czas podróży powrotnej wszyscy uczestnicy otrzymują suchy prowiant. Jedynie wodę mineralną na czas wędrówek uczestnicy zakupują sobie sami wg gustu i upodobań. 


NIEZBĘDNY EKWIPUNEK i DOKUMENTY - OBOZY WĘDROWNE

Sprzęt: śpiwór (powinien być odpowiednio ciepły – noce w namiotach są zimne, mniej odporny śpiwór można uzupełnić wkładem – kocem z polaru), karimata, menażka (miska) metalowa, sztućce (niezbędnik), kubek, latarka, okulary przeciwsłoneczne, kapelusz lub chusta na głowę, przybory do higieny osobistej + krem do opalania, ręcznik.  
Dokumenty: ważna legitymacja szkolna, dokładnie wypełniona i podpisana przez rodzica karta kolonijna.
Obuwie i ubiór: buty trekkingowe, buty zmienne (trampki lub adidasy), klapki + strój kąpielowy, kurtka przeciwdeszczowa z kapturem, kurtka lub bluza polarowa, płaszcz foliowy - przeciwdeszczowy, ciepły sweter (najlepiej golf), koszulki z krótkim rękawem spodnie długie i krótkie, bielizna.
A wszytko to powinno być spakowane w plecak. Zalecamy spakować rzeczy w nieprzemakalne folie. Oczywiście przestrzegamy przed nadmiarem bagażu – wiele rzeczy po przemyśleniu staje się zbędnych. Zachęcamy do zabrania aparatów fotograficznych – gwarancja niepowtarzalnych zdjęć. 


TRANSPORT - UWAGI OGÓLNE:

Podczas podróży uczestnikami opiekują się kadra lub konwojenci. Uczestnicy mają obowiązek posiadać ze sobą wypełnioną kartę kwalifikacyjną oraz ważną legitymację szkolną. Uwaga! W sezonie, w czasie przejazdów czynny jest dyżurny numer telefonu 606235702. Pod tym numerem uzyskacie Państwo informacje o przebiegu jazdy wszystkich naszych grup, ewentualnych opóźnieniach. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny poniżej oraz na Umowie-Zgłoszeniu. Organizator ma prawo do zmian w rozkładzie jazdy. W takim przypadku Klienci zostaną przez organizatora o zmianach powiadomieni. Niezależnie od powyższego wszystkie informacje można uzyskać dzwoniąc do biura lub sprawdzając się na stronie internetowej.
Przejazdy na nasze obozy realizujemy w oparciu o autokary, mikrobusy, pociągi. Godziny przyjazdów i dojazdów mogą ulec zmianom niezależnym od organizatora (przewoźnika). W takich przypadkach prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Prosimy zwrócić uwagę na datę wyjazdu / powrotu - szczególnie dotyczy godzin nocnych. Uczestnicy mają obowiązek posiadać ważną legitymację szkolną lub studencką uprawniającą do zniżek na przejazdy pociągami. Uwaga! W związku z możliwością przesiadek prosimy o spakowanie bagaży najlepiej w jeden plecak - tak aby mieć "wolne ręce" w czasie np. przejść pomiędzy peronami. Ze względu na to, że zbieramy uczestników z całego kraju - może się zdarzyć, że przejazd nie odbywa się najkrótszą trasą! Generalna zasada przejazdu jest taka, że wszyscy uczestnicy, z całego kraju udają się kilkoma trasami do Sosnowca, gdzie następują przesiadki na autokary docelowe.  Przejazdy mogą zostać odwołane przy braku wymaganego minimum 6 pasażerów na danej trasie o czym organizator powiadamia z odpowiednim wyprzedzeniem! Przystanki wyjazdowe i powrotne mogą się różnić - prosimy dokładnie czytać opis przystanku w rozkładzie poniżej.


KONTAKT W CZASIE PRZEJAZDU

Klub Podróżnika R3B.PL 606235702  to nasz tel. dyżurny czynny w czasie przejazdów i trwania obozów.

ROZKŁAD JAZDY, DOPŁATY TRANSPORTOWE

[trasy A47 i A48 tatrzańsko-beskidzkie] XDB | XTP | XPH | XDU | XMA | XHR | XHK | KOL

LEGENDA
[-1] wyjazd 1 dzień przed datą rozpoczęcia imprezy (przed północą)
[+1] powrót 1 dzień po dacie zakończenia imprezy (po północy) 

(!!) przejazd okrężną drogą 
(z) po zmianie

UWAGI
Dopłaty transportowe podane w PLN za przejazd w obie strony. Przejazdy mogą zostać odwołane przy braku wymaganego minimum 6 pasażerów na danej trasie. Głównym portem przesiadkowym jest Sosnowiec. Przystanki wyjazdowe i powrotne mogą się różnić - prosimy dokładnie czytać opis przystanku. 

PRZYSTANKI WYJAZDOWE

miejsca zbiórek Wyjazd Powrót Dopłata
miejscowość, adres (opis) godzina godzina (cena PLN)
Białystok (!!), Stacja paliw LOTOS, ul. Produkcyjna 97c, przy McDonald's  23:30 [-1]  04:00 [+1]  250,--
Bydgoszcz, Stacja paliw ORLEN, ul. Wyszyńskiego 29a (między ulicami)  04:15 23:30 220,--
Częstochowa, Stacja paliw CRAB ul. Gościnna 81 (A1 rejon węzła Częstochowa Płd.)  10:15 17:15 140,--
Gdańsk, Parking przy ul. Gradowej (obok stacji paliw ORLEN, ul. Dąbrowskiego 4)  01:30 02:00 [+1]  260,--
Gorzów Wlkp., Stacja paliw BP, ul. Kasprzaka 8 (przy węźle DK22/S3) McDonald's  04:15 23:15 220,--
Grudziądz, Stacja paliw CIRCLE-K Stare Marzy, ul. Świecka 36  03:15 00:30 [+1]  260,--
Katowice, Sosnowiec, Parking Stawiki, ul. Kresowa Stadion Ludowy(z) [mapka klik] 12:15(z) 15:30(z) 120,--
Kielce, Stacja paliw ORLEN, ul. Łódzka 266  09:00 18:45 150,--
Koszalin, Parking przed Dworcem PKP (pomiędzy ulicami)  00:45 02:30 [+1]  280,--
Kraków, Stacja Paliw BP, ul. Mirowska 201, p.KFC okolice węzła Mirowskiego A4  14:30 13:15 100,--
Kutno, A1 Bar u Zbycha przy węźle Kutno Północ   07:00 20:30 220,--
Legnica, Stacja paliw ORELN, ul. Chojnowska 154 róg Domeyki  07:00 20:30 200,--
Leszno, Stacja paliw SHELL Lasocice, Szkolna 1a, okolice węzła S5 Leszno Zachód  06:30 21:00 200,--
Lubin, Stacja paliw ORLEN, ul. Leśna 2 (róg Legnickiej)  06:40 20:50 200,--
Lublin (!!), Stacja paliw ORLEN, ul. Gęsia 7 (Węglin) parking przy Agata Meble  05:00 22:45 200,--
Łódź, A1 MOP Wiśniowa Góra w kierunku na Katowice przy McDonald's  08:00 19:30 200,--
Mława, Stacja paliw ORLEN, ul. Płocka 18/19  03:45 23:15 220,--
Nisko, Stacja paliw ORLEN, ul. Nowa 1   06:15 21:30 200,--
Olsztyn, Stacja paliw BP Tomaszkowo (przy KFC) okolice węzła Olsztyn Południe  02:30 00:30 [+1]  280,--
Opole, Stacja paliw ORLEN, ul. Wrocławska 400 (wyjazd DK46 k. Wrocław)  09:30 18:00 120,--
Piotrków Tryb., Stacja paliw ORLEN, ul. Sikorskiego 43  08:45 19:00 200,--
Polkowice, Stacja paliw ORLEN, ul. Jana Pawła II 50  06:20 21:10 200,--
Poznań, Stacja paliw SHELL, ul. 28 czerwca 1956, róg ul. Dolna Wilda (przy Lidlu)  05:15 22:00 220,--
Radom, S7 MOP Zakrzew Zachód kierunek Kraków  07:45 20:00 200,--
Rzeszów (!!), Stacja paliw ORLEN, ul. Lubelska 46  07:15 20:15 180,--
Siedlce (!!), Stacja paliw SHELL, ul. Brzeska 43   02:30 01:00 [+1] 220,--
Słupsk, Stacja paliw ORLEN, ul. Gdańska 18a   23:15 [-1] 03:45 [+1] 280,--
Sosnowiec, Parking Stawiki, ul. Kresowa Stadion Ludowy (plac przesiadkowy)  12:15 15:30 100,--
Szczecin, Stacja paliw CIRCLE-K, ul. Gryfińska 60 róg ul. Struga  03:00 00:30 [+1] 240,--
Tarnów (!!), A4 MOP Rudka A4 kierunek Kraków. stacja paliw LOTOS  08:45 19:00 160,--
Toruń, Parking przed dworcem PKP, Toruń Miasto (ul. Skrzyńskiego)  05:30 22:15 220,--
Warszawa, Parking Stadion Narodowy pomiędzy PKP W-wa Stadion a Al. Zieleniecką  06:00 21:30 220,--
Włocławek,  A1 MOP Machnacz Płd., stacja paliw ORLEN przy McDonald's kierunek Łódź  06:30 21:15 220,--
Wrocław, Bielany Wrocławskie, Stacja Paliw AMIC ENERGY, ul. Czekoladowa 16 08:00 19:30 140,--
Zambrów (!!), Stacja Paliw ORLEN, ul. Ostrowska 31  00:15 03:15 [+1]  240,--
Zielona Góra, S3 MOP Racula, stacja paliw ORLEN, kierunek Legnica  05:30 22:00 200,--

Godziny Rozkładu Jazdy obowiązują od 15.11.2023
Dopłaty obowiązują od 15.11.2023


inne obozy: |  diablak  |  halny  |  dunajec  |  magura  |  huculski  |  szwejk  |  dziki san  |  połoniny  |  muszyna  |  piecki  |