inne obozy|  diablak  |  halny  |  baza podhale  |  dunajec  |  huculski  |  szwejk  |  dziki san  |  połoniny  |  muszyna  |  piecki  |


"Magura 2024" -
obóz wędrowny w Beskidzie Niskim - część zachodnia (średnio-trudny)


"MAGURA" - Beskid Niski - rejon zachodni (wiek uczestników: 15-19 lat)

Beskid Niski to jeden z ostatnich dzikich rejonów naszego kraju, gdzie obok siebie znajdziemy zarośnięte cmentarze, kolorowe cerkwie oraz bezmiar łąk. Podczas obozu MAGURA zwiedzimy zachodnią część Beskidu Niskiego, zaczynając naszą wędrówkę od przekroczenia jego granicy w rejonie Przełęczy Tylickiej, a kończąc na terenach dawnej łemkowszczyzny, w rejonie Dukli. Odwiedzimy tereny dawnych wsi, malownicze doliny, cerkwie oraz cmentarze - pomniki z czasów Wielkiej Wojny.

MAGURA to obóz polecany osobom z pewnym doświadczeniem w górskim wędrowaniu. Śpimy głównie w namiotach oraz czasami w studenckich bazach namiotowych.. Ze względu na charakterystykę obozu, na wędrówki najczęściej chodzimy z plecakami. Prosimy o umiar i rozsądek przy pakowaniu. Trasy są różnorodne, raczej długie lub ze znacznymi ekspozycjami. Oczywiście jak zawsze realizacja trasy obozu jest zależna od warunków atmosferycznych.

Trasa: Muszyna - Izby - Regietów - Dujawa - Radocyna - Wołowiec - Grab - Krempna - Tylawa - Chyrowa


TERMINY I CENY

  • XMA 6:   30.7 – 08.8.2024   CENA: [2490] PLN [REZERWUJ - klik] miejsca są


OBECNE PROMOCJE od 4% do 20%


INFORMACJE DODATKOWE:

START OBOZU:
MUSZYNA pierwszego dnia obozu, godz. 18:30 (pierwszy posiłek obiadokolacja).
META OBOZU:
DUKLA ostatniego dnia obozu, godz. 9:30 (ostatni posiłek śniadanie + prowiant na podróż powrotną). 
Miejsce startu i Mety mogą ulec zmianom, w takim przypadku osoby z dojazdem własnym będziemy informować. Dodatkowo na ok 3 dni przed rozpoczęciem obozu będzie się z Uczestnikami (rodzicami) kontaktował*) kierownik obozu - można przygotować pytania na które chętnie odpowie, przypomni co zabrać i o której wyjazd. 
*) Jest to procedura zwyczajowa i staramy się to robić regularnie, jednak nie do każdego udaje nam się dodzwonić. Oczywiście w razie uwag, bądź pytań można dzwonić do nas :)


CENA OBEJMUJE:

transport autokarem (do wyboru wyjazd z ponad 30 miast - dopłata zależna od wybranego miasta), zakwaterowanie – 9 noclegów; wypożyczenie sprzętu turystycznego (namiotu, palnika, butli), wyżywienie; bogaty program pobytu w tym bilety wstępu do parków narodowych, opiekę kadry, ubezpieczenie TUiR UNIQA (NW - 5000 PLN), podatek VAT.  

UWAGA! Transport - w zależności od miasta wyjazdu/powrotu dopłata – sprawdź w tabeli poniżej. W przypadku dojazdu własnego – brak dopłaty transportowej. 


PROMOCJE 2024! Sprawdź ile możesz uzyskać rabatu od podanych cen. Przy rezerwacji do końca roku 2023 jest od 8% nawet do 24% taniej!!!

 

INFORMACJE OGÓLNE - OBOZY WĘDROWNE dla MŁODZIEŻY


SKALA TRUDNOŚCI TRAS

Obóz łatwy oznacza, że na trasy w miarę możliwości chodzimy bez plecaków, nie nosimy ze sobą prowiantu ani sprzętu biwakowego. Proszę jednak pamiętać, że wszystkie nasze obozy są „z przemieszczeniem”. Na takim obozie nie wymagamy żadnego doświadczenia w danej dziedzinie. Na obóz oznaczony "łatwy" zalecamy zabrać dodatkowy mały plecak.
Obóz średnio-trudny oznacza, że na trasy chodzimy czasami z plecakami, czasami bez (na obozach tatrzańskich chodzimy bez plecaków). W zasadzie też nie nosimy ze sobą prowiantu ani sprzętu biwakowego. Na takim obozie wymagamy jednak pewne doświadczenie w danej dziedzinie – przynajmniej wcześniejszy udział w podobnej imprezie.
Obóz trudny oznacza, że odradzamy go osobom początkującym. Na trasy chodzimy z plecakami, a dodatkowo przemieszczamy się z prowiantem i sprzętem biwakowym, (na obozach tatrzańskich – chodzimy bez plecaków). Na obozach oznaczonych oznakowanych jako "trudny" szczególnie zwracamy uwagę na umiar w pakowaniu.


TRASY

Trasy na naszych obozach są urozmaicone - trudniejsze mieszają się z łatwiejszymi. Każdy bez problemu radzi sobie na szlaku. Którędy pójdziemy uzależnione jest między innymi od warunków atmosferycznych oraz predyspozycji grupy - dlatego nie mamy sztywno rozplanowanych noclegów. Czasami wędrujemy bez plecaków, które „korzystają z transportu”, a czasami idziemy z plecakami. W cenę wliczone są wszelkie koszty transportu sprzętu i osób. Opłacamy również wszelkie bilety wstępu do parków narodowych. Za wstępy do zwiedzanych obiektów i na baseny uczestnicy płacą we własnym zakresie*. Proponowane trasy realizujemy w kierunku podanym lub odwrotnym. Więcej o skali trudności opisane jest szczegółowo przy konkretnych kierunkach.


KADRA

Na naszych obozach młodzieżowych kadra jest zawsze zatwierdzona przez kuratorium oświaty. Opiekunami są prawdziwi pasjonaci górskiego wędrowania. Doświadczenie pozwala na odpowiednie zachowanie się na szlakach w każdych warunkach, a młody wiek na doskonały kontakt z uczestnikami. Na ok. siedmiu uczestników przypada jedna osoba kadry. Dodatkowo w razie potrzeby zatrudniamy przewodników górskich. Większość naszej kadry gra na gitarze. 


ZAKWATEROWANIE

Noclegi realizujemy w bazach o różnym standardzie – śpimy w schroniskach lub w namiotach. Czasami w bazach namiotowych (duże namioty z materacami). Zdarzają się też noclegi na sianie, a pod warunkiem dobrej pogody i na życzenie uczestników nawet pod gołym niebem. 


WYŻYWIENIE

Na obozach zapewniamy uczestnikom trzy posiłki dziennie. Rano śniadanie, prowiant na czas wędrówek oraz wieczorem ciepły obiad. Posiłki sporządzane są pod okiem kadry przez uczestników z produktów zakupionych przez organizatora lub gotowe posiłki zamówione w barach i restauracjach w miejscowościach, na trasie naszej wyprawy. Wyżywienie jest dostosowane do upodobań uczestników tzn., zakupując produkty (dużo świeżych warzyw i owoców, czekolada, płatki, mleko), kadra ustala z grupą, co najlepiej zakupić. Jedzenia zakupuje się tyle ile potrzeba tzn. nie jest ono szczególnie wydzielane i nikt głodny od stołu nie ma prawa odejść. Na czas podróży powrotnej wszyscy uczestnicy otrzymują suchy prowiant. Jedynie wodę mineralną na czas wędrówek uczestnicy zakupują sobie sami wg gustu i upodobań. 


NIEZBĘDNY EKWIPUNEK i DOKUMENTY - OBOZY WĘDROWNE

Sprzęt: śpiwór (powinien być odpowiednio ciepły – noce w namiotach są zimne, mniej odporny śpiwór można uzupełnić wkładem – kocem z polaru), karimata, menażka (miska) metalowa, sztućce (niezbędnik), kubek, latarka, okulary przeciwsłoneczne, kapelusz lub chusta na głowę, przybory do higieny osobistej + krem do opalania, ręcznik.  
Dokumenty: ważna legitymacja szkolna lub studencka, wypełniona karta kolonijna*. Na obozach „HALNY”, „DIABLAK” oraz „SZWEJK” – obowiązkowo należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty.
Obuwie i ubiór: buty trekkingowe, buty zmienne (trampki lub adidasy), klapki + strój kąpielowy, kurtka przeciwdeszczowa z kapturem, kurtka lub bluza polarową, płaszcz foliowy - przeciwdeszczowy, ciepły sweter (najlepiej golf), koszulki z krótkim rękawem spodnie długie i krótkie, bielizna.
A wszystko to powinno być spakowane w plecak. Zalecamy spakować rzeczy w nieprzemakalne folie. Oczywiście przestrzegamy przed nadmiarem bagażu – wiele rzeczy po przemyśleniu staje się zbędnych. Zachęcamy do zabrania aparatów fotograficznych – gwarancja niepowtarzalnych zdjęć. 


* Dotyczy osób niepełnoletnich


TRANSPORT - UWAGI OGÓLNE:

Podczas podróży uczestnikami opiekują się kadra lub konwojenci. Uczestnicy mają obowiązek posiadać ze sobą wypełnioną kartę kwalifikacyjną oraz ważną legitymację szkolną. Uwaga! W sezonie, w czasie przejazdów czynny jest dyżurny numer telefonu 606235702. Pod tym numerem uzyskacie Państwo informacje o przebiegu jazdy wszystkich naszych grup, ewentualnych opóźnieniach. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny poniżej oraz na Umowie-Zgłoszeniu. Organizator ma prawo do zmian w rozkładzie jazdy. W takim przypadku Klienci zostaną przez organizatora o zmianach powiadomieni. Niezależnie od powyższego wszystkie informacje można uzyskać dzwoniąc do biura lub sprawdzając się na stronie internetowej.
Przejazdy na nasze obozy realizujemy w oparciu o autokary, mikrobusy, pociągi. Godziny przyjazdów i dojazdów mogą ulec zmianom niezależnym od organizatora (przewoźnika). W takich przypadkach prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Prosimy zwrócić uwagę na datę wyjazdu / powrotu - szczególnie dotyczy godzin nocnych. Uczestnicy mają obowiązek posiadać ważną legitymację szkolną lub studencką uprawniającą do zniżek na przejazdy pociągami. Uwaga! W związku z możliwością przesiadek prosimy o spakowanie bagaży najlepiej w jeden plecak - tak aby mieć "wolne ręce" w czasie np. przejść pomiędzy peronami. Ze względu na to, że zbieramy uczestników z całego kraju - może się zdarzyć, że przejazd nie odbywa się najkrótszą trasą! Generalna zasada przejazdu jest taka, że wszyscy uczestnicy, z całego kraju udają się kilkoma trasami do Sosnowca, gdzie następują przesiadki na autokary docelowe.  Przejazdy mogą zostać odwołane przy braku wymaganego minimum 6 pasażerów na danej trasie o czym organizator powiadamia z odpowiednim wyprzedzeniem! Przystanki wyjazdowe i powrotne mogą się różnić - prosimy dokładnie czytać opis przystanku w rozkładzie poniżej.


KONTAKT W CZASIE PRZEJAZDU

Klub Podróżnika R3B.PL 606235702  to nasz tel. dyżurny czynny w czasie przejazdów i trwania obozów.ROZKŁAD JAZDY, DOPŁATY TRANSPORTOWE

[trasy A47 i A48 tatrzańsko-beskidzkie] XDB | XTP | XPH | XDU | XMA | XHR | XHK | KOL

LEGENDA
[-1] wyjazd 1 dzień przed datą rozpoczęcia imprezy (przed północą)
[+1] powrót 1 dzień po dacie zakończenia imprezy (po północy) 

(!!) przejazd okrężną drogą 
(z) po zmianie

UWAGI
Dopłaty transportowe podane w PLN za przejazd w obie strony. Przejazdy mogą zostać odwołane przy braku wymaganego minimum 6 pasażerów na danej trasie. Głównym portem przesiadkowym jest Sosnowiec. Przystanki wyjazdowe i powrotne mogą się różnić - prosimy dokładnie czytać opis przystanku. 

PRZYSTANKI WYJAZDOWE

miejsca zbiórek Wyjazd Powrót Dopłata
miejscowość, adres (opis) godzina godzina (cena PLN)
Białystok (!!), Stacja paliw LOTOS, ul. Produkcyjna 97c, przy McDonald's  23:30 [-1]  04:00 [+1]  250,--
Bydgoszcz, Stacja paliw ORLEN, ul. Wyszyńskiego 29a (między ulicami)  04:15 23:30 220,--
Częstochowa, Stacja paliw CRAB ul. Gościnna 81 (A1 rejon węzła Częstochowa Płd.)  10:15 17:15 140,--
Gdańsk, Parking przy ul. Gradowej (obok stacji paliw ORLEN, ul. Dąbrowskiego 4)  01:30 02:00 [+1]  260,--
Gorzów Wlkp., Stacja paliw BP, ul. Kasprzaka 8 (przy węźle DK22/S3) McDonald's  04:15 23:15 220,--
Grudziądz, Stacja paliw CIRCLE-K Stare Marzy, ul. Świecka 36  03:15 00:30 [+1]  260,--
Katowice, Sosnowiec, Parking Stawiki, ul. Kresowa Stadion Ludowy(z) [mapka klik] 12:15(z) 15:30(z) 120,--
Kielce, Stacja paliw ORLEN, ul. Łódzka 266  09:00 18:45 150,--
Koszalin, Parking przed Dworcem PKP (pomiędzy ulicami)  00:45 02:30 [+1]  280,--
Kraków, Stacja Paliw BP, ul. Mirowska 201, p.KFC okolice węzła Mirowskiego A4  14:30 13:15 100,--
Kutno, A1 Bar u Zbycha przy węźle Kutno Północ   07:00 20:30 220,--
Legnica, Stacja paliw ORELN, ul. Chojnowska 154 róg Domeyki  07:00 20:30 200,--
Leszno, Stacja paliw SHELL Lasocice, Szkolna 1a, okolice węzła S5 Leszno Zachód  06:30 21:00 200,--
Lubin, Stacja paliw ORLEN, ul. Leśna 2 (róg Legnickiej)  06:40 20:50 200,--
Lublin (!!), Stacja paliw ORLEN, ul. Gęsia 7 (Węglin) parking przy Agata Meble  05:00 22:45 200,--
Łódź, A1 MOP Wiśniowa Góra w kierunku na Katowice przy McDonald's  08:00 19:30 200,--
Mława, Stacja paliw ORLEN, ul. Płocka 18/19  03:45 23:15 220,--
Nisko, Stacja paliw ORLEN, ul. Nowa 1   06:15 21:30 200,--
Olsztyn, Stacja paliw BP Tomaszkowo (przy KFC) okolice węzła Olsztyn Południe  02:30 00:30 [+1]  280,--
Opole, Stacja paliw ORLEN, ul. Wrocławska 400 (wyjazd DK46 k. Wrocław)  09:30 18:00 120,--
Piotrków Tryb., Stacja paliw ORLEN, ul. Sikorskiego 43  08:45 19:00 200,--
Polkowice, Stacja paliw ORLEN, ul. Jana Pawła II 50  06:20 21:10 200,--
Poznań, Stacja paliw SHELL, ul. 28 czerwca 1956, róg ul. Dolna Wilda (przy Lidlu)  05:15 22:00 220,--
Radom, S7 MOP Zakrzew Zachód kierunek Kraków  07:45 20:00 200,--
Rzeszów (!!), Stacja paliw ORLEN, ul. Lubelska 46  07:15 20:15 180,--
Siedlce (!!), Stacja paliw SHELL, ul. Brzeska 43   02:30 01:00 [+1] 220,--
Słupsk, Stacja paliw ORLEN, ul. Gdańska 18a   23:15 [-1] 03:45 [+1] 280,--
Sosnowiec, Parking Stawiki, ul. Kresowa Stadion Ludowy (plac przesiadkowy)  12:15 15:30 100,--
Szczecin, Stacja paliw CIRCLE-K, ul. Gryfińska 60 róg ul. Struga  03:00 00:30 [+1] 240,--
Tarnów (!!), A4 MOP Rudka A4 kierunek Kraków. stacja paliw LOTOS  08:45 19:00 160,--
Toruń, Parking przed dworcem PKP, Toruń Miasto (ul. Skrzyńskiego)  05:30 22:15 220,--
Warszawa, Parking Stadion Narodowy pomiędzy PKP W-wa Stadion a Al. Zieleniecką  06:00 21:30 220,--
Włocławek,  A1 MOP Machnacz Płd., stacja paliw ORLEN przy McDonald's kierunek Łódź  06:30 21:15 220,--
Wrocław, Bielany Wrocławskie, Stacja Paliw AMIC ENERGY, ul. Czekoladowa 16 08:00 19:30 140,--
Zambrów (!!), Stacja Paliw ORLEN, ul. Ostrowska 31  00:15 03:15 [+1]  240,--
Zielona Góra, S3 MOP Racula, stacja paliw ORLEN, kierunek Legnica  05:30 22:00 200,--

Godziny Rozkładu Jazdy obowiązują od 15.11.2023
Dopłaty obowiązują od 15.11.2023

 

inne obozy:|  diablak  |  halny  |  baza podhale  |  dunajec  |  huculski  |  szwejk  |  dziki san  |  połoniny  |  muszyna  |  piecki  |