GÓRY SOWIE - ORZEŁ + PRAGA
60. JUBILEUSZOWY
ZLOT 3 BACÓW
16-20.04.2023


Zaproszenie

Przyjaciele z dawnych czasów i z tych bardziej bieżących. Zegarek tyka a góry ciągle stoją i czekają a my na przekór po nich wciąż wędrujemy. Pewnie niektórym trudno będzie w to uwierzyć ale już po raz 60 zapraszam Was do udziału w Rajdzie 3 Baców. Ten Jubileuszowy troszkę bardziej zlotem a przy okazji szansą na rehabilitacją za brak 50 (bo wiadomo - trzeba było odwołać). Forma przemyślna - nie zabraknie tego co zawsze - czyli gór i gitary - ale będzie też bardziej uroczysta oprawa plus wycieczka autokarowa do Pragi. Za nami ponad pięćdziesiąt Rajdów, ponad tysiąc osób i hektary gór. Wiele wspomnień. Sześćdziesiątka to zaiste doskonała okazja żeby się spotkać.

Impreza zaplanowana jest najbardziej tradycyjnie – czyli na połowę kwietnia (16-20.4.2023). Na miejsce Zlotu wybraliśmy Góry Sowie, a dokładnie zaprzyjaźnione schronisko Orzeł w Sokolcu z jego super Gospodarzami. Poza cudownym miejscem – adres wygrywał również z przyczyn czysto logistycznych.

Na imprezę można zabrać osobę towarzyszącą. Dopuszczamy też możliwość przyjazdu z dziećmi (zapewnimy animatorów - ale to zależne jest od informacji zwrotnej ile tych dzieci byłoby z nami na imprezie). O pieski i kotki należy zapytać - teoretycznie można, ale Gospodarze mają własne stado więc konsultacja jest konieczna.

Decyzję o udziale należy podjąć do końca lutego – pozwoli nam to oszacować ilość osób. Za udział w zlocie trzeba zapłacić – bo chociaż impreza we wstępnych planach miała być poważnie dofinansowana to jednak i mnie dosięgnęły skutki zarazy, więc musi być cena.  

REZERWUJ MIEJSCE (klik)

Miejsce: Schronisko Górskie Orzeł (Sokolec)
Termin: 16-20.04.2023
Wpisowe: 800 PLN obejmuje:

 • 4 noclegi (z pościelą) w schronisku Górskim Orzeł (pokoje 2-7 osobowe), na miejscu bezpłatny parking
 • Wyżywienie:
  - w niedzielę: wieczorem uroczysta kolacja – gala: obiad - dwa dania, deski wędlin i serów, sałatki + itp, zupa gulaszowa, napoje ciepłe i zimne, Pilsner Urquell, jakaś wódeczka do drinków...
  - w poniedziałek, wtorek, środę i w czwartek:  śniadanie (bufet szwedzki, kawa z ekspresu)
 • Pamiątkowy gadżet niespodzianka*)
 • Śpiewnik rajdowy**) 
 • Udział w programie 
  niedziela: uroczysta gala-kolacja czyli od 19:00 - Gala do białego rana (wejście na salę balową po czerwonym dywaniku, tylko w ładnych ubrankach). Przemówienie i pamiątkowa fota. A następnie obiadek (plus deski i półmiski), picie oraz uroczyste wręczenie statuetek „zielonego kielonka”, przeplatane wspominkami na ekranie, opowieściami jak to drzewiej bywało itp…  Po ostatniej zupce (do wyboru gulaszowa i jakaś vege) „przemijanie” i gitarowanie do rana (albo inne hulanki)…
  poniedziałek: wycieczka górska - trasa do ustalenia - może nad Zalew Bystrzycki, lub do Srebrnej Góry... 
  wtorek: wycieczka autokarowa do Pragi, zwiedzanie z przewodnikiem Stolicy Czech (Petrin - Hradczany - Mala Strana - Most Karola - Stare Miasto - Rynek z Ratuszem i Orloyem - Nowe Miasto), wieczorem piwko w Gospodzie.
  środa: wycieczka górska do wybranych podziemi (Walim, Włodarz lub Osówka)
 • Ubezpieczenie NW, podatek Vat, obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wyżywienia i napojów poza określonymi, że są w cenie, dojazdu na miejsce zlotu (i powrotu).

*) Gadżet niespodzianka - to jak sama nazwa wskazuje niespodzianka o wartości ok 100 PLN - więc niemało. Zapewniam, że jest warty swojej ceny, ładny i praktyczny w swej istocie... ale wiedząc jak niełatwo ogarniać finanse w obecnej rzeczywistości - to w momencie zapisu można zaznaczyć, że się z gadżetu rezygnuje - to obniża cenę wyjściową o 100 PLN. Taka możliwość jest tylko do 8 marca ;) potem rusza produkcja - więc późniejsze zapisy będą takiej możliwości pozbawione.

**) Śpiewnik Rajdowy - osoby, które nie otrzymały, albo zatraciły - proszę zaznaczyć w zgłoszeniu zapotrzebowanie. Uwaga! Pierwszy raz za darmo, jeśli to kolejne wręczenie - to cena za śpiewnik wynosi 80 PLN

Uwagi:

Ubieramy się galowo – wejście "czerwonym dywanem" nie zdarza się nam codzienne, więc zróbmy to – zamieńmy na ten wieczór polary i buty trekkingowe na suknie wieczorowe, fraki, garnitury i inne surduty i meloniki…

Zgłoszenia poprzez panel rezerwacyjny na stronie www.r3b.pl Na tej podstawie prześlemy potwierdzenie wraz z pakietem dodatkowych informacji. 
Zaliczka 200 PLN płatna do 3 dni po otrzymaniu potwierdzenia. 
Dopłata na 7 dni przed rozpoczęciem imprezy. 

Jeszcze na koniec – mam świadomość, że nie jestem w stanie dotrzeć z tym adresem do każdego uczestnika minionych rajdów – to liczba czterocyfrowa, pozmieniane nazwiska, adresy, numery telefonów itd… A bardzo chciałbym żeby zaproszenie dotarło do jak największej liczby osób, więc jeśli możecie kogoś powiadomić – proszę bardzo – albo wysyłając to zaproszenie albo przekazując kontakt do mnie.

Spotkajmy się w górach

Zapraszam,
Irek Bejger 606235702 / irek@r3b.pl

INFORMACJE OGÓLNE – ZLOT 3 BACÓW:
Ubranka zabrać jak w góry - może być różnie - szczególnie w kwietniu, pokoje są bez łazienek stosowna bielizna do podróżowania po korytarzu, klapki kąpielowe, no i ważne - strój galowy - niecodziennie wchodzi się na salę bankietową (stołówkę) po czerwonym dywanie ;) Mile będą widziane instrumenty muzyczne, stare śpiewniki, stare foty (mogą być wyselekcjonowane - jpg na nośnikach z wejściem usb).   

INFO:
Masz uwagi lub pytania - prosimy o kontakt:
Irek 606235702 / irek@r3b.pl (dodatkowe informacje).