SREBRNA GÓRA - FORTY

27-29 maja 2022 

Cykl imprez “Ucieczki” to krótkie wyjazdy z dala od dużych miast i najbardziej obleganych turystycznie rejonów, albo odwiedzanie ich poza sezonem. To co proponujemy, to aktywny wypoczynek, ale w luźnej atmosferze i w kameralnym gronie. Oferty kierujemy do osób dorosłych, zarówno tych spędzających dużo czasu za biurkiem jak i tych aktywniejszych na co dzień. Dni kończymy w towarzystwie dobrego jedzenia i trunków, najlepiej lokalnych.

Forty Srebrnogórskie

Srebrna Góra to jedna z najbardziej malowniczych miejscowości w Sudetach. Pochyłe rzędy kamieniczek i stroma ścieżka prowadząca do największej górskiej twierdzy w Europie górującej nad miejscowością. Na samą twierdzę składają się dwa największe forty dostępne do zwiedzania, a także mniejsze umocnienia położone w lasach wokół. To wszystko otoczone jest górami i majestatycznymi wiaduktami kolei sowiogórskiej z początku XX wieku. Dokładnie to planujemy oglądać w ciągu dnia, a wieczorami zasiądziemy przy dobrym jedzeniu i “czymś do tego” w którymś z licznych lokali.

Plan:
Dzień 1/3 - Spotykamy się w Srebrnej Górze o 19, zakwaterowanie, wieczorny spacer po Srebrnej Górze zwieńczony wizytą w jednej z restauracji
Dzień 2/3 - Śniadanie, zwiedzanie miasteczka “na dziko” - poszukiwanie elementów fortyfikacji, oraz starych sztolni wydobywczych, popatrzymy na dawne miasteczko z góry, później zwiedzanie Fortu Ostróg i Donjonu, a wieczorem kolejna mała imprezka przy piwie i jedzeniu
Dzień 3/3 - Śniadanie, piesza wycieczka przez góry wzdłuż linii wytyczonej przez porzucone fortyfikacje i z widokiem na okazałe wiadukty kolei sowiogórskiej, powrót do Srebrnej Góry.

Ilość miejsc ograniczona.

Cena 790 obejmuje:

  • 2 noclegi w 2, 3 i 4 osobowych pokojach z łazienką
  • 2 śniadania
  • 2 obiadokolacje
  • Obsługę pilota - przewodnika
  • Bilety wstępu do fortu Ostróg i głównej części Twierdzy
  • Ubezpieczenie NW

Cena nie obejmuje:

  • Dojazdu na start imprezy (Srebrna Góra)

Dla chętnych zorganizujemy transport z Wrocławia i powrót za dodatkową opłatą od 150 złotych/ os. (cena może ulec zmianie ze względu na duże wahania cen paliwa)

Start: Srebrna Góra, Widokowa 1, 19:00 27.05.2022
Meta: Srebrna Góra, Widokowa 1, ok 17:00 29.05.2022

Zalecamy zabrać ze sobą wygodne buty do przemieszczania się po górach czy korytarzach twierdzy i cieplejsze ubranie, nawet jeżeli będzie już upalnie.

INFO:
Masz uwagi lub pytania - prosimy o kontakt:
kierownik imprezy:
Marek 728520124 / marek@r3b.pl