Koniec lata po Czesku

21-29 września 2022 

Cykl imprez “Ucieczki” to krótkie wyjazdy z dala od dużych miast i najbardziej obleganych turystycznie rejonów, albo odwiedzanie ich poza sezonem. To co proponujemy, to aktywny wypoczynek, ale w luźnej atmosferze i w kameralnym gronie. Oferty kierujemy do osób dorosłych, zarówno tych spędzających dużo czasu za biurkiem jak i tych aktywniejszych na co dzień. Dni kończymy w towarzystwie dobrego jedzenia i trunków, najlepiej lokalnych.

Koniec lata po czesku
Wszyscy znają Góry Stołowe ze Szczelińca czy Błędnych Skał, a po czeskiej stronie Skalne Miasto koło Adršpachu. Są to oczywiście miejsca do których warto wracać, ale ten rejon oferuje dużo więcej. Przejdziemy niezwykle widokowe Broumovské Stěny, odwiedzimy o wiele bardziej dziki niż u nas labirynt skalny na Ostašu, wreszcie odwiedzimy pięknie zachowane średniowieczne miasta, a w Broumovie zwiedzimy browar z którego pochodzi piwo Opat. Za dnia chodzimy po górach i zwiedzamy, a długimi wieczorami odpoczywamy w hospodach czy przy ognisku.

Plan:
Dzień 1/5 - Spotykamy się przy stacji kolejowej w Kudowie o godzinie 10:00, odwiedzimy część zdrojową i przez Park Zdrojowy wyjdziemy na szlak w stronę Błędnych Skał, a następnie dalej przez góry w stronę Szczelińca Wielkiego, po zwiedzaniu którego schodzimy do Pasterki gdzie spędzimy pierwszą noc w cieniu gór.
Dzień 2/5 - Śniadanie, a po nim przekraczamy czeską granicę. Przez las wyjdziemy na Broumovské Stěny, a tam już przeróżne niepowtarzalne formacje skalne i punkty widokowe. Przed końcem grzbietu Chata Hvězda gdzie można zjeść obiad, napić się piwa, a niekiedy spotkać oswojonego dzika gospodarza. Schodzimy pod Ostaš gdzie spędzimy kolejne dwie noce.
Dzień 3/5 - Śniadanie, trasa przez skalny labirynt na Ostašu i spacer na lekko przez wioski i lasy do Broumova. Tam możemy coś zjeść, zwiedzimy rynek i okolice, a na koniec udamy się do browaru Opat na zwiedzanie połączone z degustacją. Powrót pociągiem na nocleg.
Dzień 4/5 - Śniadanie, krótka trasa do Teplic, przejazd pociągiem do Adršpachu, przejście przez Skalne Miasta, powrót do Teplic, wieczorny spacer po mieście, nocleg.
Dzień 5/5 - Śniadanie, następnie wsiądziemy w pociąg do Hronova, pokręcimy się chwilę po mieście, po czym ostatnią trasą przez góry przekroczymy polską granicę w Pstrążnej, skąd zejdziemy do centrum Kudowy i oficjalnie zakończymy wyjazd.

Cena 1350 obejmuje:

  • 4 noclegi w pokojach / domkach 2, 3 i 4 osobowych ze wspólną łazienką
  • 4 śniadania
  • Przejazdy pociągami CD wzakresie zaplanowanym w programie
  • Obsługę pilota
  • Obsługę przewodnika sudeckiego na terenie PNGS
  • Wstępy do obiektów PNGS, Skalnego Miasta,
  • Zwiedzanie browaru Opat z degustacją
  • Ubezpieczenie NW i KL

Cena nie obejmuje:

  • Dojazdu na start imprezy (Kudowa-Zdrój)
  • Dodatkowego wyżywienia

Start: Kudowa-Zdrój, Główna 23 (stacja kolejowa) 10:00 21.09.2022
Meta: Kudowa-Zdrój, Główna 23 (stacja kolejowa) ok 17:00 25.09.2022

Przygotowanie:

Na tym wyjeździe chodzimy cały dzień, zazwyczaj z plecakami. O ile dystanse które pokonamy nie są wyczynowe, a Góry Stołowe nie słyną z dużych przewyższeń, to codziennie będzie do przejścia kilkanaście kilometrów. Niezbędny ekwipunek to dobry plecak najlepiej ze stelażem, buty trekkingowe, odzież przeciwdeszczowa, i coś ciepłego na wypadek chłodnych wieczorów.

INFO:
Masz uwagi lub pytania - prosimy o kontakt:
kierownik imprezy:
Marek 728520124 / marek@r3b.pl