51. Letni Rajd 3 Baców - Sudety Środkowe 

i znowu przecieramy szlaki...

SUDETY ŚRODKOWE 18.4 - 22.4.2021 
GÓRY SOWIE - GÓRY KAMIENNE - GÓRY WAŁBRZYSKIE - GÓRY STOŁOWE - KARKONOSZE

Tym razem zapraszamy w Sudety Środkowe, zaczniemy w Górach Sowich, przejdziemy przez Kamienne, a jeżeli sytuacja pozwoli to zahaczymy również o Vrchovinę, żeby skończyć w rejonie Bramy Lubawskiej tuż u stóp Karkonoszy. Zaczynamy zaraz po jubileuszowym zlocie R3B w schronisku Orzeł i przemieszczamy się na zachód. Program, jak i miejsca noclegu, mogą ulec lekkiej zmianie zależnie od rozwoju sytuacji pandemicznej.

Dzień 1/5, Niedziela 18.04

Spotykamy się wieczorem w Orle, jak pogoda pozwoli to przy ognisku, jeżeli nie to na sali i rozpoczynamy rajd.

Dzień 2/5, Poniedziałek 19.04

Po śniadaniu drogą przez Góry Suche, wzdłuż granicy kierujemy się do Andrzejówki. Tam kolejny nocleg.

Dzień 3/5, Wtorek 20.04

Następnego dnia obierzemy kurs na Adršpašskoteplické Skály po czeskiej stronie przez malownicze łąki i wioski. Nocleg gdzieś w bezpośredniej okolicy “skalnych miast”.

Dzień 4/5, Środa 21.04

Poranne rohlíky i czas ruszać w drogę, dla chętnych będzie możliwość zrobienia rundki po skalnym mieście, po czym wsiądziemy w pociąg i podjedziemy kawałek w stronę Polskiej granicy. Krótki spacer po górach i kończymy w Jarkowicach, gdzie nasz ostatni nocleg.

Dzień 5/5, Czwartek 22.04

Ostatnie śniadanie na tym rajdzie, żegnamy się i rozjeżdżamy się do domów.

Oczywiście dokładnie jakimi trasami pójdziemy w dużej mierze zależy od warunków atmosferycznych, ale zapewne będzie żaróweczka ;)

Zapraszamy wszystkich.

CENA (wpisowe): 
[444] PLN (patrz zniżki poniżej)

TERMIN RAJDU:
18.04 - 22.04.2021

CENA WPISOWEGO OBEJMUJE:
  • Zakwaterowanie 4 noclegi w schroniskach górskich
  • Wyżywienie: 4x śniadanie 
  • Prowadzenie rajdu :)
  • Śpiewnik Klubowy R3B*) 
  • Ubezpieczenie NW - AXA.
  • Podatek VAT 22% marża

Dojazd na rajd we własnym zakresie. Sugerujemy kolej żelazną, a zmotoryzowanym pozostawienie auta we Wrocławiu lub w Jeleniej Górze;)

ZNIŻKI i DOPŁATY:
VIP-05 rabat 5% ( [22] PLN dla osób, które wzięły udział w przynajmniej jednej, dowolnej imprezie organizowanej przez R3B.PL z min. 1 noclegiem).
STD-05 rabat 5% ( [22] PLN dla uczniów i studentów do 26 roku życia, dla emerytów, rencistów, oraz dla honorowych dawców krwi).

Rabaty można sumować

UWAGI:
Osoby z dietą wegetariańską proszone o wpisanie tego w uwagach w momencie dokonywania rezerwacji.
Osoby które nie mogą wziąć udziału w całym rajdzie mogą oczywiście skrócić pobyt, jednak wpisowe pozostaje bez zmian, a uzyskana w ten sposób nadwyżka budżetowa zostanie wykorzystana w sposób wysoce pożądany! Oczywiście podczas spożywania nadwyżki będziemy głośno wspominać darczyńcę ;)
Trasa przewiduje chodzenie przez większość dnia więc należy się odpowiednio wyposażyć w turystyczny plecak, buty, ciepłe ubrania, odzież przeciwdeszczową. W schroniskach przydaje się jakieś obuwie zmienne, najlepiej klapki. Przy niektórych noclegach domyślnie potrzebny będzie śpiwór, ale prawdopodobnie będzie możliwość wypożyczenia pościeli na miejscu. Jeżeli ktoś zamierza nie brać śpiwora zasygnalizujcie to kiedy trasa będzie 100% potwierdzona i będę się mógł upewnić w tej materii.


Na życzenie wystawiamy fakturę VAT

*) Dla każdego tylko raz... Śpiewnik będzie spersonalizowany, z możliwością wpinania i wypinania kartek (segregator, kartki A5, dużo kartek),

INFORMACJE OGÓLNE – RAJD 3 BACÓW:
NIEZBĘDNY EKWIPUNEK – OBOZY WĘDROWNE PIESZE, RAJDY
Sprzęt: śpiwór (lekki, schroniskowy), kubek, latarka, okulary przeciwsłoneczne, przybory do higieny osobistej + krem do opalania, ręcznik.
Dokumenty: większość naszych imprez odbywa się na pograniczu - zachęcamy do posiadania paszportu lub dowodu osobistego
Obuwie i ubiór: buty trekkingowe, buty zmienne (trampki lub adidasy), klapki + strój kąpielowy, kurtka przeciwdeszczowa z kapturem, kurtka lub bluza polarowa, czapka zimowa, rękawiczki, szalik, ciepły sweter (najlepiej golf), koszulki z krótkim rękawem spodnie długie i krótkie, bielizna. A wszytko to powinno być spakowane w plecak. Zalecamy spakować rzeczy w nieprzemakalne folie. Oczywiście przestrzegamy przed nadmiarem bagażu – wiele rzeczy po przemyśleniu staje się zbędnych. Zachęcamy natomiast do zabrania aparatów fotograficznych, instrumentów muzycznych.

INFO:
Masz uwagi lub pytania - prosimy o kontakt:
Marek 728520124  / marek@r3b.pl (kierownik rajdu - jednak nie zawsze odbiera telefon, ale prawie zawsze odpisuje w messengerze)
Irek 606235702 / irek@r3b.pl (dodatkowe informacje).