FLISAK 3 dni, 2 noclegi

PROGRAM (propozycje):

Dzień 1: Wcześnie rano zbiórka przed szkołą, spotkanie z pilotem wycieczki, przejazd do Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Proponujemy spacer po rynku z zabytkami: farą, zamkiem i zachowaną basztą, Górą Trzech Krzyży i spichlerzami. Po przerwie obiadowej udajemy się w stronę Mięćmierza, do działającego wciąż Wiatraka Trzech Serc i zapoznajemy się z pracą flisaków i młynarzy. Wieczorem zakwaterowanie w Kazimierzu, nocleg 1/2.

Dzień 2: Po śniadaniu przejazd do Torunia. Przed południem przyjazd na miejsce. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Zobaczymy m.in.: Stare Miasto, Ratusz, pomnik Kopernika i dom Kopernika, Dwór Artusa, katedrę Świętych Janów, Bulwar Filadelfijski nad Wisłą, Bramy Klasztorną i Mostową, Krzywą Wieżę oraz ruiny zamku krzyżackiego i pomnik toruńskiego Flisaka. Po południu przejazd do Kaszczorka do Muzeum Etnograficznego, warsztaty związane z pracą flisaków, ognisko. Wieczorem przyjazd na miejsce zakwaterowania (proponujemy zamek w Golubiu-Dobrzyniu i jego nocne zwiedzanie), nocleg 2/2.

Dzień 3: Wcześnie rano przejazd do Gdańska, gdzie zwiedzimy: Stare Miasto, Długi Targ, ratusz, pomnik Neptuna, Dwór Artusa, kościół Mariacki, spichrze nad Motławą ze słynnym Żurawiem – proponujemy zwiedzanie Żurawia wewnątrz (oddział Muzeum Morskiego) bądź Uliczkę Hanzeatycką, która jest repliką fragmentu średniowiecznego Gdańska. Można tu obejrzeć warsztaty i postacie z epoki, poczuć zapachy dawnego miasta i posłuchać ulicznego gwaru. Późnym popołudniem wyjazd w drogę powrotną. Wieczorem przyjazd na miejsce – zakończenie wycieczki.

UWAGA! Dla grup podróżujących ze stref: A, B, E ze względu na znaczną odległość proponujemy przejazd powrotny nocą.

CENNIK:

Strefa Wyjazd z dowolnych miejscowości w powiatach: 24 ucz +3 op 44 ucz +4 op
A Szczecin, Goleniów, Stargard Szczeciński, Pyrzyce, Gryfino, Police 549 390
B Świnoujście, Kamień Pomorski, Gryfice, Łobez 565 400
C Koszalin, Kołobrzeg, Sławno, Szczecinek, Białogard, Świdwin 526 377
D Drawsko Pomorskie, Wałcz, Choszczno 521 374
E Gorzów Wielkopolski, Myślibórz, Strzelce Krajeńskie 530 380
P Piła, Złotów, Chodzież, Czarnków 498 361
J Chojnice, Kościerzyna, Człuchów 477 349
S Słupsk, Lębork, Bytów 501 363
G Gdańsk, Wejherowo, Puck, Kartuzy, Pruszcz Gdański, Nowy Dwór Gdański 473 347
L Sztum, Malbork, Tczew, Kwidzyn, Starogard Gdański 459 339
R Bydgoszcz, Świecie nad Wisłą, Sępólno Krajeńskie, Nakło nad Notecią, Tuchola 470 345
U Inowrocław, Żnin, Mogilno 478 350
K Włocławek, Lipno, Aleksandrów Kujawski, Radziejów Kujawski 464 342
T Toruń, Grudziądz, Chełmno, Brodnica, Wąbrzeźno, Golub-Dobrzyń, Rypin 461 340
O Poznań, Gniezno, Oborniki, Szamotuły, Wągrowiec 502 363
więcej...

CENA OBEJMUJE:

  • Transport autokarem, obsługę pilota i przewodnika miejskiego, ubezpieczenie NW, bezpłatne miejsca dla opiekunów, podatek VAT.
  • Zakwaterowanie: 2 noclegi i 2 śniadania.

UWAGI:

  • Program wycieczki jest propozycją i może zostać dowolnie zmodyfikowany po ustaleniu. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
  • Uczestnicy mają obowiązek posiadać przy sobie ważną legitymację szkolną.
  • Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską. Aktualne cenniki wstępów prześlemy wraz ze szczegółową ofertą.
  • Cena nie obejmuje wyżywienia – w przypadku zainteresowania prosimy doliczyć do ceny: 20,– PLN za lunch (obiadokolacja); 16,– PLN za kolację.
  • Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości niż objęte powyższą tabelą (mapką) cenową.