TORUŃ 3 dni, 2 noclegi

PROGRAM (propozycje):

Dzień 1: Rano zbiórka uczestników i spotkanie z prowadzącym pilotem. Przejazd do Torunia, zwiedzanie miasta z przewodnikiem, w trakcie którego zobaczymy: Krzywą Wieżę i mury obronne, Bramę Klasztorną, Dom Mikołaja Kopernika, wejdziemy na wieżę Kościoła Św. Janów i poznamy historię największego, średniowiecznego dzwonu Tuba Dei. Po zwiedzeniu kościoła, ulicą Ciasną dotrzemy do ruin Zamku Krzyżackiego. Następnie ulicą Szeroką dotrzemy do Rynku Staromiejskiego, zobaczymy Ratusz, pomniki: Kopernika, Flisaka, Dwór Artusa i Kamienicę Pod Gwiazdą. Istnieje możliwość zwiedzanie miasta w oparciu o grę miejską – po wcześniejszym uzgodnieniu, Po zwiedzaniu przerwa na zakup pamiątek, pierników i posiłek. Po południu warsztaty wypieku pierników w Muzeum Piernika. Wieczorem przejazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg 1/1.

Dzień 2: Rano po śniadaniu, do południa zajęcia warsztatowe w Centrum Nowoczesności Młyny Wiedzy*, zwiedzanie interaktywnej wystawy rozmieszczonej na pięciu piętrach zabytkowego budynku. Po południu proponujemy odwiedziny w Ogrodzie ZOO-botanicznym a na koniec dnia zajęcia w Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w pod-toruńskim Grębocinie.Wieczorem obiadokolacja, nocleg 1/1.

Dzień 3: Po śniadaniu wykwaterowanie, dalsze atrakcje m.in. seans w Planetarium*, w którym obejrzymy 40 minutowy film związany z Kosmosem.wizyta na Starym Mieście, czas do dyspozycji grupy, przerwa na posiłek. Po obiedzie czas na zakup pamiątek. Późnym popołudniem wyjazd w drogę powrotną, przyjazd do miejsca zamieszkania, pożegnanie z pilotem i zakończenie wycieczki.

UWAGA! Dla grup podróżujących ze stref: E, A, B ze względu na znaczną odległość proponujemy przejazd powrotny nocą.

CENNIK:

strefa Wyjazd z dowolnej miejscowości w województwie autokarem pociągiem
27 ucz + 2 op 42 ucz + 4 op 22 ucz + 2 op 27 ucz + 2 op
 Z  zachodniopomorskie 564 478 483 463
 G  pomorskie 564 478 472 452
 C  kujawsko-pomorskie 564 478 473 417
 P  wielkopolskie 564 478 461 441
 F  lubuskie 564 478 477 456
 D  dolnośląskie 568 480 486 465

CENA OBEJMUJE:

  • Transport autokarem lub pociągiem, zakwaterowanie, obsługę pilota i przewodnika miejskiego, ubezpieczenie NW, bezpłatne miejsca dla opiekunów, podatek VAT.
  • Zakwaterowanie: 2x nocleg.
  • Wyżywienie: 2x śniadanie

UWAGI:

  • Program wycieczki jest propozycją i może zostać dowolnie zmodyfikowany po ustaleniu. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
  • Uczestnicy mają obowiązek posiadać przy sobie ważną legitymację szkolną.
  • Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską. Aktualne cenniki wstępów prześlemy wraz ze szczegółową ofertą.
  • Cena nie obejmuje wyżywienia – w przypadku zainteresowania prosimy doliczyć do ceny: 20,– PLN za lunch (obiadokolacja); 16,– PLN za kolację.
  • Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości niż objęte powyższą tabelą (mapką) cenową.

oferta 2019 IB