58 Jesienny Rajd 3 Baców
BIESZCADY
20-23.10.2022

BIESZCZADY - JESIENNY RAJD 3 BACÓW 

Po letniej Łemkowynie czas na październikową odpowiedź Bojków. 58. Rajd 3 Baców będzie miał więc miejsce w Bieszczadach. Uciekając jednak od najczęściej uczęszczanych szlaków iść będziemy wzdłuż szlaku granicznego. Zwyczajowo nocować będziemy w miejscach o standardzie turystycznym z wieczornym śpiewograniem przy ognisku (obowiązkowe śpiwory). Przewidziana jest również zerówka dla chętnych.

TRASA: Ustrzyki Górne - Wetlina - Balnica - Łupków

Zerówka 19.10. - środa
Spotykamy się w Nowym Łupkowie i zostawiamy tam auta. Na rozruch proponuję pętelkę przez Koszarkę (20km). Nocleg dodatkowo płatny 30zł płatny na miejscu, obiad i śniadanie dnia następnego we własnym zakresie (jakoś się zgadamy i coś się upichci). Uwaga! do Łupkowa po sezonie nie dojeżdża dojeżdża pociąg!!!

NOCLEG 0 - Schronisko w Łupkowie

20.10. - czwartek
Spotykamy się w Nowym Łupkowie o godz. 10:00. Przejeżdżamy busem w okolice Ustrzyk Górnych. Korzystającym z komunikacji zbiorowej polecam również dojazd bezpośrednio do Ustrzyk. Idziemy na Wielką Rawkę i przechodzimy Działem do Wetliny (17km). Dla ambitnych przejście szlakiem granicznych przez Rabią Skałę i zejście przez Paportną (25km).

NOCLEG 1 - SSM Wetlina

21.10. - piątek

Przejeżdżamy busem do Przysłupia i przechodzimy przez Okrąglik do Balnicy (23km), jest również możliwość rozpoczęcia ze Smereka i przejścia przez Fereczatą (25km).

NOCLEG 2 - Balnica

22.10. - sobota

Idziemy szlakiem granicznym z Balnicy do schroniska w Łupkowie.

NOCLEG 3 - Schronisko w Łupkowie

23.10. - niedziela

Koniec rajdu, wracamy do aut pozostawionych w Nowym Łupkowie lub pociągiem w doliny ;)


REZERWACJE, KOLEJNOŚĆ ZAPISÓW:
Uwaga - ilość miejsc ograniczona do 26 (tyle się mieści maksymalnie w chałupach na trasie). Więc kolejność rezerwacji ma decydujące znaczenie - dotyczy to też osób, które mają gratisa (znaczy rabat 90%) za udział w 7 poprzednich edycjach rajdu!!! Nie przegapcie!

CENA (wpisowe): 440 PLN
(minus ok 5% = 420 PLN, minus ok 10% = 400 PLN, minus ok 90% = 45 PLN)

TERMIN:
(19)20.10 – 23.10.2022 - rezerwuj miejsce

CENA WPISOWEGO OBEJMUJE:

 • 3 noclegi (schroniska turystyczne)
 • codziennie po noclegu pyszne śniadanie (działamy sami*)
 • w Wetlinie korzystamy z dobroci cywilizacji, obiad we własnym zakresie w jednym z punktów gastronomicznych, w Balnicy i Łupkowie obiadokolacja w postaci przygotowanego przez wszystkich posiłku zgodnie z preferencjami uczestników rajdu oraz możliwościami kuchni turystycznej
 • obsługa kierownika
 • śpiewniczek R3B dla tych co po raz pierwszy i dla tych co przez niedopatrzenie R3B teamu nie dostali podczas swojego "pierwszego razu"
 • transfer busikiem z Nowego Łupkowa do Ustrzyk Górnych oraz z Wetliny do Przysłupia 
 • ubezpieczenie NW UNIQA
 • podatek VAT

Dojazd na rajd we własnym zakresie
Start: czwartek 20.10.2022,
Nowy Łupków PKP - godz. 10:00
Meta: niedziela 23.10.2022,
Nowy Łupków PKP - godz. 10:00 
Oczywiście jak zawsze zorganizujemy się w kwestii dojazdu/powrotu :)

ZNIŻKI i DOPŁATY:
 • VIP-5 rabat ok. 5% (dla osób, które wzięły udział w przynajmniej jednej, dowolnej imprezie organizowanej przez R3B.PL z min. 1 noclegiem). Ten rabat można sumować z ZAK-5.
 • ZAK-5 rabat ok. 5% (dla czynnych uczniów szkół średnich, studentów z ważna legitymacją szkolną / studencką). Ten rabat można sumować z VIP-5.
 • VIP-90 rabat ok. 90% (dla osób które, zaliczyły dotychczas 7 rajdów - biorą udział w edycji jesiennej gratis! Proszę w uwagach zaznaczyć na których rajdach byliście) ;)  Ten rabat się nie sumuje z innymi

INFORMACJE OGÓLNE – RAJD 3 BACÓW:
NIEZBĘDNY EKWIPUNEK – OBOZY WĘDROWNE PIESZE
Sprzęt: śpiwór (lekki, schroniskowy), karimata, menażka (miska) metalowa, sztućce (niezbędnik), kubek, latarka, okulary przeciwsłoneczne, kapelusz lub chusta na głowę, przybory do higieny osobistej + krem do opalania, ręcznik, preparaty przeciw insektom. Dokumenty: dowód osobisty (bo pasmo graniczne), Obuwie i ubiór: buty trekkingowe, buty zmienne (trampki lub adidasy), klapki + strój kąpielowy, kurtka przeciwdeszczowa z kapturem, kurtka lub bluza polarowa, płaszcz foliowy - przeciwdeszczowy, ciepły sweter (najlepiej golf), koszulki z krótkim rękawem spodnie długie i krótkie, bielizna. A wszytko to powinno być spakowane w plecak. Zalecamy spakować rzeczy w nieprzemakalne folie. Oczywiście przestrzegamy przed nadmiarem bagażu – wiele rzeczy po przemyśleniu staje się zbędnych. Zachęcamy natomiast do zabrania aparatów fotograficznych – gwarancja niepowtarzalnych zdjęć.
Uwaga - większość naszych imprez odbywa się na pograniczu - zachęcamy do posiadania paszportu lub dowodu osobistego.
*) Dotyczy osób niepełnoletnich
INFO:
Masz uwagi lub pytania - prosimy o kontakt:
Irek 606235702 / irek@r3b.pl (organizacja imprezy).
Mikołaj 660316710 - kierownik rajdu