54 zimowy Rajd III Baców - Karkonosze
23-27 lutego 2022

54 Rajd 3 Baców znowu wyruszy na zimowy, karkonoski szlak! Zapraszamy...

KARKONOSZE 54 zimowy RAJD 3 BACÓW  

W najwyższych górach Sudetów leży obszar zwany karkonoską tundrą arktyczno alpejską. Na szczęście w przeciwieństwie do tej syberyjskiej ma nieźle oznaczone szlaki, nawet w zimie, a w okolicach na grzbiecie można spotkać klimatyczne ośnieżone schroniska tak po polskiej jak i po czeskiej stronie. 

Zapraszamy na zimowy rajd grzbietem polskich Karkonoszy, z którego też, o ile przepisy pozwolą, nieraz uciekniemy na czeską stronę w celach tak krajoznawczych jak i gastronomicznych.

Poniższy plan może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe, albo restrykcje dotyczące przekraczania granic

Dzień 1/5 Start rajdu 11:00 Jelenia Góra DA (obok centrum handlowego Nowy Rynek). Przejazd do Kowar skąd, zwiedzając wcześniej mniej lub bardziej tamtejsze atrakcje, zaczniemy wspinać się na Przełęcz Okraj, Nocujemy w schronisku PTTK tamże.

Dzień 2/5 Śniadanie z samego rana, po czym grzbietem kierujemy się na zachód, w kierunku najwyższego punktu tak w Sudetach jak i na naszej trasie - Śnieżce, skąd po nasyceniu oczu typowymi dla tej góry widokami zmierzamy na Przełęcz Karkonoską gdzie pierwszy nocleg w schronisku PTTK Odrodzenie.

Dzień 3/5 Po śniadaniu schodzimy z głównego grzbietu robiąc spacer po okolicy, poza głównymi szlakami, możliwe zejście do sklepu po czeskiej stronie, bądź zwiedzanie infrastruktury turystycznej po obu stronach grzbietu. Drugi nocleg w Odrodzeniu.

Dzień 4/5 Kontynuujemy wędrówkę Głównym Grzbietem na zachód, przechodzimy nad Śnieżnymi Kotłami, po czym schodzimy, drogą z której podziwiać je w pełnej okazałości, do Schroniska pod Łabskim Szczytem.

Dzień 5/5 Ostatnie wspólne śniadanie, po czym powrót na grzbiet i zejście do Szklarskiej Poręby czerwonym szlakiem, gdzie kończymy Rajd (ok 13:30; Szklarska Poręba Górna).

Oczywiście nie zabraknie gitary, salonu gier planszowych, pokazów filmowych. Mamy nadzieję, że zabawa jak zawsze będzie na najwyższym poziomie.


CENA (wpisowe): 500 PLN (patrz zniżki poniżej)

TERMIN RAJDU:
23.02 - 27.02
Start: 23.02 Jelenia Góra Dworzec Autobusowy; godz. 11:00  
Meta: 27.02 Szklarska Poręba Górna (stacja kolejowa); ok godz. 13:30

[miejsca są - rezerwuj]

CENA WPISOWEGO OBEJMUJE:

  • Zakwaterowanie - cztery noclegi w schroniskach turystycznych
  • Śniadania
  • Wstęp do KPN
  • Ubezpieczenie NW
  • Przejazd do Kowar pierwszego dnia
  • Ubezpieczenie NW - UNIQA.

CENA WPISOWEGO NIE OBEJMUJE: 

  • Dojazd na start rajdu i z powrotem we własnym zakresie

ZNIŻKI i DOPŁATY:
VIP-5 rabat 5% (dla osób, które wzięły udział w przynajmniej jednej, dowolnej imprezie organizowanej przez R3B.PL z min. 1 noclegiem).
czyli na zimowy to minus 25 PLN
STU-5 rabat 5% (dla uczniów i studentów do 26 roku życia, dla honorowych krwiodawców, dla emerytów powyżej 60 roku życia).
czyli na zimowy to minus 25 PLN
Zniżki można sumować! wtedy będzie minus 50 PLN

CO ZABRAĆ:
Sprzęt adekwatny do zimowych górskich warunków - odpowiednio ciepłą odzież i zabezpieczone przed wilgocią obuwie trekkingowe, czapki, rękawiczki itd. NA TRASIE MOŻEMY SPOTKAĆ DUŻE ZAŚNIEŻENIE LUB OBLODZENIE, DOBRZE BY BYŁO MIEĆ WODOODPRONE SPODNIE, ALBO STUPTUTY I RACZKI. Śpiwór, latarka, przydatny będzie termos i jakiś własny kubek (termiczny, czy nawet blaszany). 
Plecak pozwalający przenieść to wszystko wygodnie na całodniowej trasie.
Paszport lub dowód osobisty.

UWAGA !

Masz uwagi lub pytania - prosimy o kontakt: 
Marek 728520124 / marek@r3b.pl (kierownik rajdu)
Irek 606235702 / irek@r3b.pl (dodatkowe informacje).